Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Átlagos hétköznapokon, nálatok...

Átlagos hétköznapokon, nálatok mekkora rend ill. rendetlenség van az otthonotokban?

Figyelt kérdés

Mi valahogy nehezen érjük utol magunkat, ha a rendrakásról, takarításról van szó. :-(

Hétköznap a mosatlan sokszor gyűlik a konyhában. A szobákban a kimosott ruhák nagyon nehezen kerülnek be a szekrényekbe, gyakran elidőznek székeken, fotelokban, kanapén. Stb... :-(

Ezért a szombatunk a takarításról szól. Most pedig itt a tavasz és a kertben is helyt kéne állni valamikor...

Bevallom, néha kezd nagyon elegem lenni!

Ti miként oldjátok ezt meg?



2017. márc. 8. 11:31
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

mosogatógépünk van,így nincs hegyekbe a konyhába a mosatlan. A szárítógépből a szekrényekbe pakolom egyből a ruhákat.

Nah a kertbe nekem is ki kellene lassan mennem mert pár dolgot már el kellene kezdeni ültetni

2017. márc. 8. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
89%
Rutin része lett, így megcsinálom. Sajnos nekünk sincs mosogatógépünk, így mindennap van bőven mosatlan...
2017. márc. 8. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
89%

Nem olyan nehéz pedig. A mosogatógép is hasznos dolog, de pl. ha nem gyűjtitek az edényt estig, hanem minden étkezés/főzés után elmossátok azt a két tányért meg poharat, ami 2 percen belül simán teljesíthető, akkor gyakorlatilag mindig el lesz mosogatva, nem fog ott gyűlni az edény. Csak rá kell szánni azt a nagyon pici időt meg energiát.

A ruhákat ugyanígy, ha odakerül 3 kimosott póló az ágyra, akkor hajtogasd össze, és tedd be a szekrénybe. Ehhez már 30 másodperc is elég. Csak pár mozdulat és kész.

Valóban, ha mindig csak halogatjátok, és hagyjátok gyűlni a ruhákat meg az edényeket, akkor akkora kupi lesz, hogy fél nap elpakolni. De ha folyamatosan rendet tartotok magatok körül, ami sokkal könnyebb, akkor nem lesz erre szükség.

Én mindig rögtön elpakolok magam után, elmosom az edényt, elteszem a kaját a hűtőbe, behajtogatom a ruhákat a szekrénybe, akármikor felpattanok és megcsinálom. Meg is kaptam már párszor, hogy rendmániás vagyok, miért pakolok folyton, de nekem nem is kell a szombatomat azzal töltenem, hogy rendet rakjak.

Ne azon stresszelj, mikor ránézel a mosogatóban az edényekre, hogy hú bakker, ezt el kell majd mosni (aztán mire odajutsz, lesz kétszer annyi), hanem csak állj neki és csináld meg. Igazán jó érzés, mikor rendben van minden, és nyugodtan csinálhatod a dolgodat vagy pihenhetsz, majd ráérzel. :D

2017. márc. 8. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
77%

" a kimosott ruhák nagyon nehezen kerülnek be a szekrényekbe"


Hát csak úgy magától nálunk sosem kerül be. Mi bepakoljuk.

Hozzánk bármikor jöhetsz.


Mi a trükk? Nem szabad hagyni felgyűlni, mert ha az egész házban kupi van, elmegy a kedved hozzákezdeni. De egy félórát mindenki szívesen foglalkozna vele. Én is elszaladnék inkább otthonról, ha a hetekig hanyagolt házat kellene rendbe rakni.

2017. márc. 8. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
95%

Nálam mindig rend van, tisztaság és jó illat.

Nem bírom elviselni ha rendetlenség van.

Persze nem azt jelenti hogy minden nap takarítok, de elpakolok magam után.

2017. márc. 8. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

Átlagos hétköznapokon nagy rend és tisztaság van. Mivel gyűlölünk takarítani és rendet rakni ezért automatizált ami lehet, a többit meg mindig megcsináljuk rögtön hogy ne gyűljön össze. Mert ami egy-egy nap 5-5 perc, az a hétvégére több óra munka lenne, ha nem csinálnánk meg...


Mosatlan: mosogatógép.

Minden főzés után letöröljük a pultot, főzőlapot - simán megoldható, amíg az egyik tálalja az ételt a másik gyorsan rendet rak. Amíg nem volt gép az egyik mosogatott amíg a másik főzött!


Ruhák: szárítógép, így minden szépen, egyenesen jön ki a gépből és rögtön elrakjuk összehajtogatva. Nagyon jó találmány, imádom.


Minden nap megy a robotporszi, péntek a robotfelmosó.


Péntek du. megcsináljuk az apróságokat (portörlés, kád, wc), így a szombat-vasárnap nameg a péntek este a lustié :)

2017. márc. 8. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

Nincsenek drága takarítógépek, sem mosogatógép. De amit előveszünk, azonnal vissza tesszük a helyére, ha már nem kell. A szennyest a szennyeskosárba, a kimosott ruhát kivasalva (ha kell vasalni) és be a szekrénybe.

Soha nincs rendetlenség. Folyamatosan rendet tartani nem nehéz,de ha összegyűlik, akkor az.

2017. márc. 8. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
81%
Itt senkinek nincs gyereke?
2017. márc. 9. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
A mi gyerekeink már régen önálló háztartást vezetnek, csak kettecskén élünk a zasszonnyal. Ő szereti a rendet, a tisztaságot. Szerintem néha kicsit túlságosan is. Nekem pl nem egészen tiszta ügy, hogy ha mindketten elmegyünk otthonról, miért nem várhat a papucsom kint az előszobában, miért kell berakni a szekrény aljába? Hiszen úgysem látja senki... De hát nekem is megvannak a magam rigolyái, amiket neki kell elviselni. :-))
2017. márc. 9. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
23%

Mert akinek gyereke van, az csak kupiban és koszban élhet? Akinek gyereke van, annak nem lehet a gyerek mellett napi 3x2 perce elmosogatni és a szekrénybe tenni a ruhát?

Szomorú, ha valakinek túl nagy feladat a gyerekek mellett nagyjából rendet tartani, de azért egy kis megerőltetéssel bárkinek sikerülhet.

2017. márc. 9. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!