Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Szerinted reális ár ma egy 4...

Szerinted reális ár ma egy 4 nm-es fürdőszobáért 600 ezer forintot kérni?

Figyelt kérdés
Ez csak a munkadíj lenne, minden más anyag, burkolatok szaniterek ezen kívül.
2018. okt. 14. 15:12
1 2 3 4 5 6
 11/53 A kérdező kommentje:
Természetesen ennyiért nem csináltattuk meg. Nemrég megint hívtunk egy embert, adott árajánlatot rá, 1 millió forint. :D Vicc kategória. Például sittszállításra 116 ezret számolt fel, ami röhej, tekintve hogy 40 ezer forintért nekem 6 köbméteres konténereket hoztak ide.... Fogalmam sincs hol tudnék valakit, aki normál áron megcsinálná. Olyan 3-400 ezret gondolok én reálisnak. Gyakorlatilag kész van a fürdőszoba, ki van építve minden, újra kéne csempézni, kád helyett tusoló lenne, plusz ugye wc-t meg a mosdókagylót kéne kicserélni. Vízszerelőt tudok hívni, ha a vizes munkákhoz nem ért az nem probléma. Csak félek, hogy nehogy valaki összekókányoljon nekem mindent, mert a burkolátok ára is az egekben van.
2019. okt. 15. 13:47
 12/53 A kérdező kommentje:
Jött azóta még egy csapat, megnézték, azt mondták elvállalják, úgysincs most télen benti munkájuk. Soha többé nem hallottunk felőlük. Lenne amúgy 3 fürdőszoba, és egy wc amit meg kéne csinálni, persze nem egyszerre, szépen sorban. Gondoltam így jobban elvállalják, ha több munka van, de nem. Ha valaki tud normálisan dolgozó, és nem irreális árat kérő burkolót, akinek van szabad kapacitása és nem lusta, jelezzen nekem legyenszíves. Két éve nincs aki megcsinálja.
2020. jan. 15. 16:52
 13/53 anonim ***** válasza:
Mindenki CSOK-ozik. Aki nem, az sz.pik az árak miatt. Mert bizony azokat verte fel rendesen. Szerintem reális, ép eszű árajánlatra ne nagyon számíts!
2020. jan. 16. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/53 anonim ***** válasza:
Hatalmas lehúzás.
2020. jan. 16. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/53 anonim ***** válasza:

Nagyon nem reális. Alig van benne munka, tudás se kell hozzá csak ügyesség. Ha semmi spéci igényed nincs akkor csináld meg magadnak.


Azért ilyen magasak az árak mert a mostani felnőtt generáció életképtelen, senki nem ért semmihez a munkáján kívül (vagy még ahhoz se, ha a kőművesek nagyrészét nézzük) és mindenki hajlandó egy valag pénzt kidobni az ablakon, csak véletlenül se kelljen semmi új hasznos dolgot tanulni.


Egyetem és IT munka mellett most ujítom a lakásom, még nem ütköztem semmi olyan problémába amire 1 perc gondolkodás után be találtam volna rá megoldást. Szerintem sokat elmond ez a szakmáról.


Én azt mondom, hogy tanulj bele. Semmivel nem csinálnak jobb munkát egy amatőrnél egy egyszerű felújítást bárki el tud végezni ha veszi a fáradságot, egyedül csak az eszközöket kell megvenni, de még úgy is jobban fogsz járni.

2020. jan. 16. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/53 A kérdező kommentje:
Haladunk! A bontás már készen van, elvállalta valaki 45 ezer forintért, egy nap alatt készen lett vele. Eredetileg 60 ezret beszéltünk meg, de úgy volt, hogy két napot jön, mivel készen lett egy nap alatt, kevesebbet kért. Erre a munkára egyébként mástól 400 ezres ajánlatot kaptunk. :D
2020. máj. 26. 16:45
 17/53 anonim ***** válasza:
100%

A bontás a legegyszerűbb, magad is meg tudtad volna csinálni.


Gyakorlatilag egy kalapács és egy véső kell csak hozzá.

2020. máj. 26. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/53 A kérdező kommentje:

Én egy 50 kg-os nő vagyok, és életemben nem is láttam még ilyesmit. Így utólag már persze azt mondom egyszerű

volt a bontást megcsinálni, de azt sem tudtam volna hogy álljak neki. Meg azért fizikai erő is kellett is hozzá, szerintem a kádat meg sem bírtam volna mozdítani.

2020. máj. 26. 17:56
 19/53 anonim ***** válasza:
100%
Ha jót akarsz magadnak, akkor cseréltesd ki a vízvezeték rendszert, ha a régi elkezd folyni, akkor veheted le majd az új csempét.
2020. máj. 26. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/53 anonim ***** válasza:
100%
Ja és a lefolyó rendszert is.
2020. máj. 26. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!