Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » 23nm2-es lakrészben mennyibe...

23nm2-es lakrészben mennyibe kerül a villanyvezetékek teljes cseréje? Többi lent részletesen!

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Egy már meglévő épületrészt korszerűsítünk illetve újítunk fel. Ez a rész 23nm2 itt lenne 1 hálószoba, 1 fürdőszoba és külön a wc valamint 1 kicsi közlekedő. Vezetékek vannak a falban de révén, hogy 1 60 éves vályogépületről van szó így mindent teljesen cserélni kellene. Villanyóra dobozt mindenképp újat alakítanánk ki amiben 3 fázis lenne valamint a nappali mellett éjszakai áram is (arról menne a villanybojler). Az épület első része maradna külön elektromos hálózaton ugyanis oda külön doboz van, ami jelenleg 10 amperos. Az új dobozban benne lenne a 32A. Azon a részen amit csinálunk lenne összesen 4 lámpa valamint 6-7 konnektor. A villanyos anyagárra 150000-et mondott a munkadíjra szintúgy s a villanydobozra is 150-et (néztem 3 fázisú nappali/éjszakai kompatibilist 40-ért de nem tudom miben különbözne a 150000-es). Ez így 450 a 23nm2-re..Én enyhén szólva sokallom de sajnos sok rálátásom nincs így kérném a Ti véleményeteket valamint tapasztalatokat. Ami még fontos, hogy a szerelő kb 3 utcára lakik tőlünk így nem is messziről jönne.



2018. okt. 23. 22:26
 1/9 anonim ***** válasza:

Be kell kérni több árajánlatot.

De számlát adjon, és igazolja magát, különben nem tudod számonkérni, hogy szaki.

Tehát ezek alapján nem biztos, hogy a legolcsóbb lesz a legmegfelelőbb.

Noname, iskolát, referenciát nem mutató, számlát nem adó ember ne építhessen bele az ingatlanodba, ez a legfontosabb. 300 + kell legyen az ár, az biztos.

A legjobb, ha olyat keresel, aki nem ÁFA-körös (januártól évi 12 M alatt van a bevétele, idén 8 M), mert akkor nem kell ÁFÁ-t fizetned, azaz majdnem harmadával olcsóbb.

2018. okt. 23. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
68%
Első: és szerinted aki áfa mentes, tehát alanyi adómentes, az harmadával olcsóbban fogja megcsinálni? Az áfás megcsinálja 100+27 áfáért, tehát 127ert, a másik meg 115 ért
2018. okt. 24. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

"néztem 3 fázisú nappali/éjszakai kompatibilist 40-ért de nem tudom miben különbözne a 150000-es"


Csak erre írnék.

Nem csak a dobozt kell itt megfizetned, hanem az áramszolgáltatónál intézett kapacitásbővítési eljárást. Csak regisztrált villanyszerelő végezheti ezt el neked, ezt ellenőrizd.

Egyébként ezt kihasználva, ők drágán is dolgoznak.

2018. okt. 24. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Azt gondoltam, hogy lenne 10amperes bővítés révén, hogy a régi 10 amperes óra megmaradna de a villanyos csak a saját díjat mondta. Am igen néztem, hogy a dobozt a szolgáltató köti rá az oszlopra. Még a 150-es anyagárat csak lenyelem de a dobozt s a munkadijat akkor is sokallom.
2018. okt. 24. 07:44
 5/9 anonim ***** válasza:
Úgy tudom a mèretlen vezetèken a becsatlakozási pontig alanyi jogon biztosítja a szolgáltatò a 32A .
2018. okt. 24. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Persze alanyi jogon. De egy kotvány ezeréves belső hálózatra tuti nem adják meg. 180ért csináltam utoljára 2x3fázist ANYAGÁR NÉLKÜL. Ott ugyanis nem csak a "dobozt" kell kipengetni hanem a te esetedben már csatlakozót is KELL cserélni azt terveztetni, elmenő mért már csak 10mm-es lehet, új földelés kell amiről 16mm-es vezetékkel kell felállni. Egy fővezeték sorkapocs sem 500forint és kell belőle 5db stb. Szóval ne csak azt lássuk hogy a "doboz" 40000 azon kívül még egy nagy rakat cucc kell hozzá és még szó sem esett a fi-reléről.
2018. okt. 24. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nem rosszból mondtam amit s mint írtam nem is az anyagárat sokallom hanem pl a 150000-es munkadijat mert azt a 23nm2-ert nemhiszem, hogy 2-3 napnál többet igénybe venne. Egyébként 1 40000 Ft-os és 1 150000 Ft-os doboz között mi a különbség ha mindkettő 3 fázisú és nappali/éjszakai áram kompatibilis?
2018. okt. 24. 10:28
 8/9 anonim ***** válasza:

Kérdezz rá!

De mint írtam, kétlem, hogy a dobozárat írta volna oda. Hisz teljes árról beszélsz, abban pedig nem az van.

Nekünk 55 nm-re ez a része a díjnak (méretlen oldal anyag, eljárási díj, munkadíj...) 220e volt.

Az egész meg 700.

És majdnem 2 hétig dolgoztak reggeltől estig ketten.

2018. okt. 24. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Már egy ávk sem elèrhetetlen . Ha jó helyen szerzed be az berendezèseket :)

[link]

2018. okt. 24. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!