Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Villanyvezetékek kötése-mivel?

Villanyvezetékek kötése-mivel?

Figyelt kérdés

Manapság mivel/hogyan "illik" a kötődobozokban a vezetékeket összekötni?

Wago a helyes megoldás?

A bedugós,vagy az oldható?

Esetleg más?


2016. júl. 22. 23:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

házibarkácshoz bedugósat ne használj, mert iszonyat szívás, ha valamit elnézel.


a wago akkor jó, ha több vezetéket kell összekötnöd egymással. 4 vezetéktől már kifejezetten helytakarékos és rendezett.


viszont ha csak toldasz, vagy csak két felé kell osztanod, akkor szerintem a sorkapocs jobb, mert kisebb helyet foglal és rendezettebb. csak vegyél hozzá egy olyan csavarhúzót, ami pont belefér és vastag a nyele, eszedbe ne jusson műszerész csavarhúzóval szerelni.

2016. júl. 23. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
Ezzel a témával kapcsolatban nagyon eltérő véleményeket lehet olvasni, hallani. Ami biztos, hogy lehetőleg szabványos kötőelemeket használj, főleg ha netán van lakásbiztosításod is, mert máskülönben elektromos tűz esetén ugrik a biztosítás is. Én most újravezetékelésnél az újabb fajta (színes/átlátszó) nem oldható wago-kat használtam 1,5 és 2,5-ös mcu-hoz. Az tény, hogy nagyon könnyen és gyorsan lehet vele dolgozni. A tartóssággal viszont sajnos még nincs tapasztalatom.
2016. júl. 23. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Egy kis lakás teljes felújítása zajlik...és szinte mindent én csinálok.

Teljes elektromos hálózat(is) csere volt...(új csövek,dobozok,vezetékek,stb.)-lassan kész a festés,mennek fel a lámpák---és kötni kellene a dobozokban,"direkt ezért" a kérdés!

Lakásbiztosítás lesz.

Utoljára vagy egy évtizede csináltam ilyet,akkor még a vezeték összesodrása,forrasztása,és egy rugós "kupak" rácsavarása volt a "módi".

2016. júl. 23. 17:18
 4/11 anonim ***** válasza:
mindenesetre különböző méretű vezetékeket ne rakj egy wago-ba egymás mellé, mert ilyen kötést (2,5 és 1,5) én 3 év múlva egyszerűen széthuzigáltam erőfeszítés nélkül. Akkor az ilyent inkább lemezes sorkapocsba (csoki)ajánlom.
2016. júl. 23. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

És ha oldható wago-t használnék?

Amennyi vezeték van,-egy~egy dobozban lesz ám kötés rendesen,lehet,hogy annyi csoki be sem férne...meg nem is igazán szimpatikus.

Bár ha bele gondolok,szinte nem is fog "találkozni" dobozban 1,5-és 2,5-s vezeték.

2016. júl. 23. 22:24
 6/11 A kérdező kommentje:
A 221-s sorozatúra gondoltam...
2016. júl. 24. 09:14
 7/11 anonim ***** válasza:
Abba pakolhatsz akármit. De a 273 as is simán jó ès bontható ès lapos - tömörhez vez hez tökèletes. Feleslegesen ne vegyèl drágábbat, csak ha fontos. Nagyobb terhelès inkább a fürdőben ès konyhában van.
2016. júl. 24. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
A fürdő,és a konyha "egyenesen" az automatákhoz megy majd-kötés nélkül.
2016. júl. 24. 13:50
 9/11 A kérdező kommentje:

Én itt--->

[link]

...azt látom,hogy a 273 nem bontható,csak a 222.és a 221(és a csilláros,a "nyomós"

2016. júl. 24. 14:01
 10/11 anonim ***** válasza:
Bontható, forgatni kell benne a vezetéket és kifele húzni.7 oldal, jobb oldalon.
2016. júl. 24. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!