Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Melyik opció lenne jobb a...

Melyik opció lenne jobb a szoba falának kifestéséhez, sosem csináltam még ilyet?

Figyelt kérdés

Adott egy 15 négyzetméteres szoba ami eredetileg csak zöld színnel lenne kifestve, viszont nekem nagyon megtetszett az hogy több színt is használnak egy szoba kifestésére. Én két színre gondoltam, arra, hogy egy polifarbe mondjuk palástfű zöldet és vmilyen sárgát két-két falfelületre festenénk.


Melyik lenne szerintetek szebb, ha két egymással szemben lévő fal lenne azonos színű, mondjuk a palástfű, a másik két szemben lévő meg sárga, vagy két egymás melletti lenne ugyanazzal a színnel. Remélem érthető. :)


A zöld és sárga is azonos színmélység lenne amúgy.



2018. nov. 2. 10:53
 1/6 anonim ***** válasza:

Én ennyire színesre nem festeném a szobámat, főleg sárga-zölddel, ez már nekem sok lenne. Én egy falat festenék színesre, a maradék hármat hagynám fehéren, vagy esetleg barna + valami tojáshéj-homok kombinációban (azonos szín, csak egy sötét és egy nagyon világos árnyalat).


De semmi baj azzal, hogy neked tetszik ilyen élénken, biztos öreg vagyok már :) Két szemközti falat festenék a helyedben, de a bútorozáson is sok múlik. Ha L alakban vannak a fő bútorok, akkor lehet az a két fal sötétebb. Az ablaknál érdemes világos színt használni.

2018. nov. 2. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi. Igazából ez lenne a gyerekszoba és szerenték vmi hangulatosat. Én sem tudtam elképzelni ezt együtt,de olyan jó képeket láttam ilyenről. A zöld és a sárga kombinácija azért tetszik, mert szerintem passzol egymáshoz, persze itt attól is függ milyen színmélységet választanék. A gyerekbútorhoz menne mindenképp. Itt egy link, hogy milyen a bútor, a fal is hasonló lenne. Amúgy én is gondolkodtam barnán, fahéj szín pl. Fehér semmiképp sem lenne ,mert ez több mint egy 100 éves ház és ebbe muszáj a hangulat, a színek, mert a többi még át nem festett fehér falak már piszkosak és nagyon rossz hangulata van,de mindent nem tudunk egyszerre lefesteni. Szóval ide mindenképp színt akarom vinni.


Ilyen a bútor, a fal meg a zöld ami tetszik ,a másik mondjuk nekem sem tetszik, az már csicsás.

2018. nov. 2. 16:59
 3/6 A kérdező kommentje:

A link lemaradt.


[link]

2018. nov. 2. 17:00
 4/6 A kérdező kommentje:

Itt van ilyen zöld sárga kombinációs fal.


[link]

2018. nov. 2. 17:03
 5/6 anonim ***** válasza:

Amennyiben nem harsányak a színek, akkor nem foghatsz mellé.

Pl. ha mindegyik oldal valamilyen pasztelszínű, akkor lehet mind a 4 más-más.

2018. nov. 2. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
A zöld elég harsány lenne, de max. két színnel csinálnám csak.
2018. nov. 2. 23:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!