Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Műanyag ablakok nem szigetelne...

Műanyag ablakok nem szigetelnek jól?

Figyelt kérdés

1976-os családi ház, falun van, 2006-ban voltak kicserélve az ablakok ilyen jobban záró szigetelő műanyag ablakokra. 2014-ben költöztünk el onnan, akkor még semmi bajuk nem volt az ablakoknak.

Én azóta talán csak egyszer voltam abban a házban, a fiam gyakrabban jár oda. Ő mondta, hogy nyáron amikor ilyen nagyon gyors eső volt rendesen ömlött be a víz az ablakok alatt, minden ablak be volt zárva, és úgy is.

Télen fűtetlen a ház, lehet a hidegtől mentek így tönkre? Javíthatóak ezek az ablakok, vagy teljesen ki kellene cserélni?



2018. nov. 8. 16:21
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát, ezt látni kellene, de azt írod, hogy az ablak alatt ömlött be az eső. Én arra tudok gondolni, hogy tönkrementek a párkányok, ha bádog van kint, akkor el is tűnhettek, így tudom elképzelni. Ez természetesen javítható, körbe kellene bontani kicsit az ablakot, ha szükséges PUR-habozni, vakolni, bádogozni, párkányozni.


Ha viszont maga az ablak rossz, akkor cserélni kell. Viszont 12 év alatt nem lenne szabad tönkremennie.

2018. nov. 8. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Leírás alapján valamit nagyon elc. tek a beépítésnél. Nem az ablak hibája, ha alatta ömlik be a víz.


Egyébként nagyon is szigetelnek. Olyannyira, hogy ahol nem gondolnak külön a szellőztetésre, ott gyakran penészt "hoz" az új nyílászáró. Ezért van az, hogy a legújabb szériás ablakokat szellőztetővel együtt kínálják.

2018. nov. 8. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 kreténpali ***** válasza:
Én két dologra tippelek. 1. párkány hiányzik vagy befelé lejt 2. tető hiányos vagy befelé lejt (a falon keresztül végig szivárog a falon, és az ablak alatt jelenik meg először)
2018. nov. 8. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha nyárira van állítva, kicsi befolyhat, de nem annyi mint ahogy írod. De annak is ott alul a vízelvezetőn kéne kimennie. Nincs tele szeméttel?
2018. nov. 8. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Talán hiányzik az ablak alól a vízkivető.
2018. nov. 8. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Elképzelhető, hogy trehányul építették be. Az ablaknak semmi baja, csak éppen a spaletta nincs szigetelve.
2018. nov. 11. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Az a gond, hogy az ablak kívül nincs bevakolva, csak az a hab van köré fújva, ami teljesen tönkre ment a napsütéstől, a madarak is teljesen kikaparták. Több mint valószínü, hogy ott folyik be a víz állandóan.
2018. nov. 11. 20:00
 8/8 anonim ***** válasza:
Hát akkor min csodálkozol? Semmi köze a beázásnak az ablakhoz. Ki kell kaparni a régi habot, újra kinyomni, és normálisan lezárni külső és belső oldalon is. Ablakpárkány, tömítés, vakolás.
2018. nov. 12. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!