Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Glettelés után muszáj csiszoló...

Glettelés után muszáj csiszolópapírral lecsiszolni a felületet, vagy ki lehet hagyni ezt a lépést?

Figyelt kérdés
Illetve spaklin kívül lehet mást is használni a glettanyag felviteléhez?
2018. nov. 21. 00:03
 1/8 anonim ***** válasza:
Senki nem kötelez rá, hogy sima legyen a falad. Szerintem látod, hogy megfelelő-e számodra. Én igyekeztem, csiszoltam, sok helyen ronda így is. A fürdőben mesterek csinálták, tükörsima lett, ott pedig ráharzóztam és most fantasztikusan büngyürkés, kár, hogy nem fordítva történt a dolog... Na ja, az is számít, mi a célod vele, sima festés vagy úgyse zavar senkit, ha nem sima, mert még nem is látszik.
2018. nov. 21. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
47%

Ha ilyen kérdéseid vannak ne is kezdj bele.


Nem spaklival kell felvinni, hanem gletvassal.


A csiszolás pedig azért kell, hogy a göröngy{ket akiket hagysz azt eltüntesd és sima falad legyen.

2018. nov. 21. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Festés előtt meg kend át mély alapozóval,mert különben le jön festékkel együtt.
2018. nov. 21. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha nem csiszolod le, megeszi hamar az ecsetet de addig is több festéket igényel ugyanakkora felületre.
2018. nov. 21. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A még nem tökéletesen megkeményedett glettet simára lehet eldolgozni megnedvesített újságpapírral való eldolgozás útján.
2018. nov. 21. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én magamnak gletteltem, ott mindenképpen kellett csiszolni, mert nem volt tökéletes az eldolgozás, maradtak kis "sorják" az elhúzásnál, viszont ahogy átmentem rajta, tökéletes lett. Nem nagy munka átmenni rajta, nem tudom, miért hagynád ki.

Csiszolás után egy száraz ronggyal portalanítottam, alapoztam és nagyon szép lett a festés.

2018. nov. 21. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ezek a tanácsok...Te boldog Margit...

Mindenesetre csiszolj mindenképp...

2018. nov. 21. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 puritan ***** válasza:
A gletteléssel a falsík alatti gödröket töltöd ki. A csisolás pedig a kiemelkedéseket tünteti el.
2018. nov. 22. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!