Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Burkolás felára? Kérdés lejjebb.

Burkolás felára? Kérdés lejjebb.

Figyelt kérdés

Egy 40x40-es burkolat lerakása árban eltérhet egy 30x90-es méretű burkolatétól? Laikusként kérdezem.

Egyéb paraméterek ugyanazok (tehát mindkettő hálóban, semmi extra igény egyiknél sem)


2018. nov. 21. 13:10
 1/8 anonim ***** válasza:
56%

Minél nagyobb,annál nehezebb rakni. Valamint nagy lapot csak igazi szakemberrel,ne műkedvelővel!

Ekkorát már csak klipsszel raknak,ha jót akarsz! Csak nagy térben mutat,ott néz ki jól!

2018. nov. 21. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ugyanennyire számít egy 45x45-ös és egy 31x82-es között is az eltérés?
2018. nov. 21. 13:44
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Van az alapár, amit csukott szemmel is ledobál.

Ami már egy kicsit is eltér a megszokottól -vagyis gondolkodni kell közben- az már feláras.

(Ha jobb környéken laksz vagy jobb autó áll kint a ház előtt, már az is.)


Nálunk pl. a csempén lévő 1 db. átlós erezet(!) okozott fejtörést a mesternek. Mivel eleinte össze-vissza rakta, ezért inkább egyenként adogattam -betájolva- a kezébe, hogy nehogy teljesen összezavarodjon, és azután majd ne találjon haza ha végzett....

2018. nov. 21. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Utolsó: offtopic, de mindig is érdekelt, hogy hogyan oldja meg az ember, hogy ott tudjon állni az ember amikor a szaki dolgozik? Én 1-2 napot tudtam kivenni a 2 hétből, hogy ott legyek, leánykori nevén "segítsek és kávét vigyek neki". De volt is olyan része a dolognak, hogy visszaszedettem vele.
2018. nov. 21. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Passz..

Egy "hagyományos" lapot,csempét egy ügyes barkácsoló is úgy~ahogy le tud rakni.

Most "trendi" a nagy lap. Nem szép,nem mutat,csak nagyon kevés helyen,viszont divat,így "menni kell utána". Túlárazottak,és az eladóknak mindegy,csak vigyék.

A gyártási technológiából adódóan a lap zománcozás,égetés során "beül",ergo látványosan görbébbnek látszik egy 80 centis,mint 2db 40-s. Ha nem szaki rakja le,borzalmas látvány lesz!

Tévhit,hogy könnyebb,gyorsabb,egyszerűbb a nagy lapot rakni,mert "csak" 5~6 db. egy m2.

Sőt! az asszimetrikusat is könnyebb,mint a négyzetest! Egy 20x30 szinte jobb rakni,mint pl. a 33x33-t.

2018. nov. 21. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat!
2018. nov. 21. 15:09
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

14.36


Sajnos az a tapasztalat, hogy ott kell állni a szakik mellett, hogy NE úgy rakják -az én csempémet, az én házamban, az én pénzemért- ahogyan nekik tetszik, hanem ahogyan nekem.

Így is mindig megmagyarázzák, hogy miért nem lehet úgy csinálni ahogyan szeretném, mert vagy eleve én vagyok a hibás, vagy valamelyik előtte ott dolgozó mester, vagy a gyártó, vagy a sarki plébános. Eközben még előadják a sirámaikat is, mert tulajdonképpen még ők tesznek nekem szívességet azzal, hogy "ilyen kis pénzért" egyáltalán elvállalták ezt a munkát, és mennyivel többet tudnának keresni külföldön....

(...ha pl. tudnának külföldiül.)

2018. nov. 21. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Ezt nagyon jól szummáztad, ebben benne van minden közhelyes - de igaz - tény a burkolókról :D Bár azt kifelejtetted, hogy amikor ragasztót kevernek, vagy padlopont, azt nyilván a glettelt faltól 2 centire kell, véletlen sem a szoba közepén ugye. Meg a frissen húzott csemperagasztót felkeni a fürdőben a mennyezetig, aztán 2 perc lenne frissen lehúzni, a festő meg vakarhatja órákig.

Egyébként nekem a 18ezer/nm-es spanyol járólapomra mondta, hogy "csapódik a lap", azért nincs szintben. Felszedettem vele, hoztam neki raimondi keresztet, megmondtam, hogy azzal tegye le. Érdekes módon sikerült is letennie gyönyörűen síkban.

2018. nov. 21. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!