Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Pincét megéri leszigetelni?

Pincét megéri leszigetelni?

Figyelt kérdés
2018. nov. 30. 21:15
 1/10 anonim ***** válasza:
Igen.
2018. nov. 30. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
92%
Mi ellen akarsz szigetelni? (hő, zaj, talajnedvesség, növényi gyökerek, földben élő állatok stb)
2018. nov. 30. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Hőszigetelésre gondolok
2018. nov. 30. 22:27
 4/10 anonim ***** válasza:
Még milyen pincét? ház alatt lévő, földszint lévő, földszint felett lévő, tégla, salak, beton, kő, stb???
2018. dec. 1. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
...és milyen hőszigetelésre gondoltál? A talajtól a pincét, vagy a vagy a felette álló épületet a pincétől?
2018. dec. 1. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Amennyiben a pince a talajfelszín alatt van, akkor fölösleges hőszigetelni, mert a hideg (ill. nyári meleg) levegővel a fali nem érintkeznek. Ha viszont lakás (szobák) alatt van, akkor a pince mennyezetét szigetelheted, mert a pincében levő (általában hűvösebb levegő) télen hűtené a lakószobákat.

Bevallom én víz elleni szigetelésre gondoltam, amikor a kérdésed olvasta. Ezt viszont mindenképpen csináld meg, még akkor is, ha jelenleg száraz a pince, mert a talajvízviszonyok bármikor megváltozhatnak és elárasztódhat a pincebelső.

2018. dec. 1. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nincs teljesen a föld alatt úgy jó egy méterrel a föld felett van.Igen a hőszigetelés mikérdezem.
2018. dec. 1. 15:48
 8/10 anonim ***** válasza:
Elkezdtem neked egy regényt írni,de tudod mit,vissza töröltem,inkább elmegyek fürödni.A levegőbe kérdeztél,hiába jó a kérdés ha nem tudunk tényeket,körülményeket,vagy valamilyen konkrétumokat.
2018. dec. 1. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Mi kell

Pincerol van szó

Fele a földbe fele föld felett

Hőszigetelésre gondoltam

Tapasztalatra ki mit mond

Kotoszkodni közeledni mi benne a jó?

2018. dec. 1. 19:48
 10/10 anonim ***** válasza:
Eddigi információid alapján arra következtetek, hogy a pince falának felső része érintkezik a levegővel és ezt le kell-e hőszigetelni. Egyöntetűnek tűnik, hogy meg akarod tartani a pincében a hűvös levegőt. Ilyen esetben mindenképpen szigeteld le a fal külső (ismétlem: KÜLSŐ) oldalát, legalább 10, de inkább 15 cm körüli vastag szigetelő anyaggal (hungarocell, kőzetgyapot stb.). A lapokat ragaszd a falra, majd vakold be. A földszint fala egy síkban legyen a pinceszigetelés falával, vagy legyen ott egy válla a falnak, amit leszigetelsz úgy, hogy a csapadék ne folyjon be a pince szigetelése és a pince fala közé (pl. pléhlemezzel úgy, mint az ablakpárkány).
2018. dec. 1. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!