Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Felfagyott és kikopott kocsife...

KerekVilág kérdése:

Felfagyott és kikopott kocsifeljárót Kb.4 - 6 cm. Vastagságba mivel érdemes javítani?

Figyelt kérdés
2018. dec. 15. 19:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
4-6 centi?! Vasbeton, joember, vasbeton. Az nem javitgatnivalo, azt ujra kell epiteni, ha tenyleg ennyire kikopott.
2018. dec. 15. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 mindentudó99 ***** válasza:
4-6 centi kocsibejárónak semmi. 15-20 centi kell. Régit felszeded és újat csinálsz
2018. dec. 15. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Sajnálom félreérthetően írtam. A kocsibejáró teljes vastagsága kb. 30 cm. ennek a felső rétege a felelőtlen sózás miatt maródott ki kb. 4 - 6 cm.-re. ezt szeretném tavasszal kijavítani, hogy ne romoljon tovább. Aszfalt rétegre gondoltam de nem tudom ilyen kis munkát kb. 15 m2 2X 15 m. 0.5 széles csík, ki vállalna és mennyiért ? Ez a gondom. Minden segítséget jó szívvel veszek és köszönök.
2018. dec. 16. 16:51
 4/15 anonim ***** válasza:
32%
10 cm-t felszednék (legalább a laza részeket) és újrabetonoznám C25-ös kész-betonnal + 20x20-as vasháló.
2018. dec. 16. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 mindentudó99 ***** válasza:
72%
Akkorát úgy aszfaltoznak ha a környéken utat csinálnak kátyúznak és maszekba megcsinálják. Nyáron az én beállómat 10 méter szer két méteres sávot telibe 40 ezerért csinálták volna.
2018. dec. 16. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
45%
Feltudod venni közelben betonszállító mixer vezetővel a kapcsolatot? Neki minden műszak végén kikell takarítani a puttonyt. Függetlenül atól - hogy mennyi maradt esetleg benne... Hol marad, hol nem!
2018. dec. 19. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Skywinner válasza:
48%

Kedves kérdező.

- Ilyen témákban mindig szakemberekkel konzultálj! (Már ha jót akarsz magadnak)

- Látatlanul nem lehet megítélni, hogy mi szükséges a helyreállításhoz.

- Fontos, hogy mielőtt elkezdenél bármilyen javítóanyagot felhasználni, előtte távolítsd el a laza, bomló részeket és teljesen portalanítsd a felületet (ipari porszívó).

- Következő lépés egy "sóstop" termékkel lekezelni a teljes betonfelületet, hogy közömbösítsd a már beivódott sót.

- Amennyiben a beton minősége gyenge az egész felelületet le kell kezelni valamilyen betonerősítő anyaggal. (pl. Mapei PROSFAS)

- Nem szivesen említek termékfajtát, mivel nem fizetnek nekem a reklámért.

A Mapei termékek minősége nagyon jó de qurva drága.

Néz szét a piacon mielőtt vásárolsz. A lényeg, hogy egy munkához, egy márkát használj. Egy márkán belül a különböző termékek közötti kémiai kötés bíztosított.

- Ha a betonodat megerősítetted, jöhet a spéci javítóhabarcs. (pl. Mapei MAPEGROUT 430)


- A javítás soha nem olcsó és mivel javítás, ezért soha nem örök életre szól. Tehát hamarosan újra el kell végezni.

- Ki kell matekolni, hogy nem érné-e meg felverni az egészet és monjuk egy könnyen javítható térburkolókővel helyettesíteni.

Javaslok alá egy takarékos padlófűtést, amennyiben ez megoldható. Így soha többé nem kell sót használni és így a járófelület is tovább meg tudja tartani a minőségét.

2018. dec. 22. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Nem volna egyszerübb térkövezni ?
2018. dec. 23. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a hasznos tanácsokat. Tavasszal aztán hajrá !!!
2018. dec. 23. 14:08
 10/15 anonim válasza:
41%

Nem kell túlmisztifikálni a dolgot(mint előttem jó kis reklámot csinált valaki egy cégnek)

Kézenfekvő az aszfaltozás, a korábban leírt módszer (kátyúsokat megkeresni) olcsó is, jó is, bár nyilván nem a legszebb megoldás. Betonozni 10 cm alatt nem igazán célravezető. Egy szebb megoldás a térkövezés. Ma már lehet 4cm-es követ kapni, alá kell mondjuk 2cm 0-4-es homok, és kész. Egy személykocsit meg fog bírni.

2018. dec. 24. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!