Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mi a véleményetek a műanyag...

Mi a véleményetek a műanyag kerítésről?

Figyelt kérdés

A tavasszal újra kellene csinálni az öt évtizedes utcai kerítést.

Jelenleg tégla oszlopok,és köztük keretre szerelt drótháló táblák vannak.

Az úttest,és a járda emelése miatt(és amúgy is düledezik)az egészet el kell bontani,hisz semmi alapja nincs.

A megnövekedett forgalom miatt szeretném a beláthatóságot csökkenteni,ha nem is teljesen.

Kacérkodomezekkel a "műanyag kerítéslécekkel",(bár igen drágának tartom)

Szerintetek?

Ha valakinek van,ne tartsa magában a véleményét!


2018. dec. 19. 13:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ízlés dolga, a lényeg hogyha ennek sem lesz normális alapja akkor akár 1-2 évi talajfagy ugyanúgy düledezni fog.
2018. dec. 19. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát, ha normálisan meg van csinálva a kerítés, akkor magával a műanyag léccel nekem nincs bajom.

Úgy alapvetően nem szeretem, ha valami egy házon műanyag, vagy utánzat. Viszont egy normális WPC kerítés még mindig ezerszer szebb, mint egy kopott, rohadó faléces, vagy csúnya drótháló. Nem kell nagyon karbantartani.

Szóval összességében nem rossz.

[link]

2018. dec. 19. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Én a természetes anyagok híve vagyok. Ha kerítés, akkor legyen akác! Jobban is bírja, mint a műanyag.

A műanyagból előbb-utóbb műanyaghulladék lesz, azaz időzített bomba. Az akácot meg el lehet tüzelni.

2018. dec. 19. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

A szomszédomnak műanyag van, és azóta nincsen vele gondja.

Az utcában -sajnos- többeknek van akác hulladék széldeszkából amit kb. kétévente festhetnek is át mert kifakul.

Ráadásul mindegyik kerítés olyan hatást kelt mint egy lóistálló.


A műanyag -ha tetszik, ha nem- praktikus. Az életben nem kell festegetni.

Ráadásul passzol a műanyagablakokhoz is.

2018. dec. 19. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek!

Igazából nehéz döntés ez!

Mértem,szűk 17m a teljes utcafront,nekem kb.14m-re kellene "valami"(az oszlopok közé,amiket újra építek majd))ami korlátozott belátást biztosít(a mostani dróthálóhoz képest).Nádszövetet próbáltam,az igénytelen,és kétévente cserés,ráadásul a minőséggel is baj van. Teljesen zárt "falat" nem szeretnék. Valamint a "piszkos anyagiak"...néztem a WPC-t(is) az q...va drága.

Bármelyik fa deszkázást néztem,a pár évenkénti munka~ráfordítás+a mai festékárak mellett az sem olcsó(bb).

Egy "bontott hullámpala" kerítést azért mégse...!

2018. dec. 19. 17:23
 6/11 anonim ***** válasza:

A legolcsóbb, nem műanyag, esztétikus és nem kell festegetni soha, ha fémből van.

Már láttam 1500 Ft/m2-ért is

(Tudom, hogy nem lehet átlátni rajta)


pl.

[link]

2018. dec. 20. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Műanyagot megeszi a Nap.
2018. dec. 21. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Az akácot tényleg festeni kell 2-3 évente, mert a fa annyira időjárásálló, hogy a festéknek is ellenáll, de meg lehet igényesen is csinálni!

Ez az én kerítésem, szerintem nem olyan, mint egy lóistálló:

[link]

2018. dec. 28. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Mert volt annyi szépérzéked, hogy ívesre vágtad a tetejét.


Sajnos itt nálunk az utcában még arra sem ügyeltek, hogy egyforma legyen a magasságuk.

2018. dec. 30. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Omnifix!

Szép!


Egy szelvény milyen széles(oszloptól oszlopig)?

Vajon meg tudnád-e írni,hogy az a 11 deszka kb.hány kiló?

A zártszelvény mérete? A deszkák vastagsága?

2018. dec. 30. 18:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!