Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Gázcső bővítés, hogyan és...

Traktor1 kérdése:

Gázcső bővítés, hogyan és mennyiért?

Figyelt kérdés

A lakásomba be van vezetve a gáz, de csak az egyik szóbába.

Szeretném a gázcsövet meghosszabbítani a konyháig, és a másik szobáig.

A ház külső falrészén végi vezetve a csövet. kb 13 méter lenne, és két helyen kellene vezetni a gázt.

A kérdésem az lenne hogy ennek mi a hivatalos menetrendje, kivel kell ezt megcsináltatnom, és jb mennyi lenne.



2018. dec. 27. 08:02
 1/5 anonim ***** válasza:
30%

Első körben épületgépész tervező akinek elmondod, hogy mit szeretnél, ő elmondja mit lehet és mit nem. Ha ezek ismeretében továbbra is szeretnéd akkor megtervezi (ha szükséges gázszolgáltató műszaki részlege engedélyezteti, változott a szabály majd a tervező tudni fogja).

Ha megvan a piros pecsétes terv, akkor keresel egy (több) gázszerelőt aki ajánlat után megcsinálja. Ez nyomáspróbával (óra le-óra fel) simán belekerül 200-250ezerbe.

2018. dec. 27. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 mindentudó99 ***** válasza:
75%
Keress egy jó gázszerelőt. Ő biztos tud ajánlani egy tervezőt mert az kell. Gázterv nekem 50ezer volt tavaj. A tervező ezt benyújtja a gázszolgáltatónak. Szól ha megjött az engedély és odaadja. Innen két éved van megcsinálni. Szerintem jó ha lesz rá összesen 300 ezred . De a gázszerelő majd úgy is megmondja az árajánlatát.
2018. dec. 27. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Kicsit kiakadtam az árakon, de ez van.
2018. dec. 27. 09:32
 4/5 anonim ***** válasza:
51%

Úgy látom itt kevésbé járatosak az ilyen dologban .

Keress egy olyan gázszerelőt,akinek van jogosultsága a gáz vezeték kiépitéséhez .Az ilyen mestereknek megvan a saját tervezőjük is .Az elkésziti a gáztervet,és átadja a szelelőnek kivitelezésre.Mindent a gáztervező felügyel ,írányit,még a nyomás próbát is az ő ott léte alatt kell megcsinálni .A szolgáltató mindenből ki van hagyva .

Létezik olyan,hogy már az olyat csövet is az órától kell vinni.Esetleg még új óra kiállást is kell csinálni .

Ebben az esetben kell kérni az óra levételét,majd vissza kötését

A szolgáltató erre időpontot ad,és kifizetteti a munka dijat.Kb 30000

Igy történt ez az ősszel nálunk .Nagyon új a szabályzat,sajnos nálunk is a tervező hívta fel rá a szolgáltató figyelmét .Jöttek volna olyan munkát elvégezni,ami már nem az ő feladatuk .

2018. dec. 27. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 mindentudó99 ***** válasza:
Én azért írtam ezeket mert tavaj bővítettem. Sajnos még előfordul hogy megyénként is más és mást engedélyeznek. Ezt a tervező mondta. Nálam pl az óra levétel visszarakás is el lett sumákolva. A gázszerelő intézte. Gázszivárgást jelentett be mikor a haverja volt ügyeletben. Kijöttek a vascsövet lekötötték ráforrasztották az új műanyag földbe menő vezetéket . Plusz a két beállást is a házba .
2018. dec. 27. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!