Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Hidegburkolás munkadíj 4000...

Hidegburkolás munkadíj 4000 ft/nm. Ez mennyire reális ár manapság? Vagy 3500 ft/nm a gyakoribb/ekfogadhatóbb?

Figyelt kérdés
Nagyváros, illetve Budapest.

2018. dec. 28. 23:23
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

Aki három hétig csinálta a 450.000 forintos fürdőszobát:


Ha Te napi 10-12 órában folyamatosan (szombat-vasárnapokon is) végig hetente hét napot (vagyis 21 napot) dolgoztál azzal a fürdőszobával, nem tűnik "KICSIT" kevésnek az a félmillió forint ilyen rengeteg sok munkáért?


Sőt ilyen árak mellett melyeket írtatok fentebb még a 100.000 forint sem tűnik soknak 3 teljes napi munkárért.

2018. dec. 29. 13:20
 12/22 Á.Zoli ***** válasza:
100%
Csak számot írtam, nem konkrét munka árát vázoltam. Viszont 8 órában, heti 5 nappal kell kalkulálni (ha azzal szoroznám fel, akkor 120óra elosztva a 450.000Ft-al az 3750Ft-os órabérnek felelne meg). Még egyszer mondom, csak a viszonyítás kedvéért írtam két eltérő árat. Csináltam már 3m2 konyhacsempézést is 50.000Ft-ért, mert a bútor közé kellett beszabnom, alul felül szilikonozni kellett, nem vághattam a lakásban, stb) Örömmel fizették ki, mert gyönyörű lett és nem tört össze semmi :)
2018. dec. 29. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
Ok, csak viszonyítás volt a két különböző ár, nem konkrétum. De ha mégis ilyen (4000 forint körüli) órabérekjel számolhatnak csupán a hidegburkolók, nem többel, akkor az nem sok. 30000 forint messze van a 80-90 ezres napi összegtől.
2018. dec. 29. 14:21
 14/22 A kérdező kommentje:
Csak viszonyítás képpen: itt írták többen is, hogy náluk (egyiknél 25 négyzetmétert, másiknál 20 négyzetmétert) egy-egy nap alatt lerakta a burkoló a csempéket és 80000, illetve 100000 forint összegeket vittek haza.
2018. dec. 29. 14:25
 15/22 Á.Zoli ***** válasza:
Szerintem sok a 80-90 ezer. Minőségi munkából átlagos méretű fürdőben nem lehet 10-15 m2-nél többet rakni. Szerintem 4-5.000Ft-os órabér jónak számít. Az azért 800-900.000Ft havonta. Az én burkoló ismerőseim körében nem tudok olyanról, aki 90.000Ft vinne haza naponta. Ipari munkában, ahol ha fal mellé állsz, nem látod a másik oldalt, akkor talán. :) Még egy dolog. A fürdőkben van hogy egésznapos munkavégzéssel is csak a harmadik napon jutok oda, hogy csempét fogok a kezembe, olyan sok előkészítő munka van, tusoló betonozás, szigetelés, építmények (pult, polcok, tusfal)
2018. dec. 29. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:

Értem, hogy sok, de ha annyit hazavisznek többen is, akkor mégsem elérhetetlen álom. :)


Mikor írtad, hogy három nap az előkészítés, az előkészítésért mennyit szoktál hozzávetőlegesen elkérni? Mert ha ILYEN DURVÁN SOK munkával jár CSAK az előkészítés, akkor azt is "illene" bőségesen megfizetni! Én legalábbis nem csinálnám a burkolók helyében ingyen, már csak a durva munkaórák miatt sem!

2018. dec. 29. 16:28
 17/22 Á.Zoli ***** válasza:
Jól látod! Az általad kérdezett 4000Ft/m2 az csak és kizárólag a lap felrakása és fugázása, Emellett sokszor kell a semmiből egy tusolót létrehozni, pl. kör alakú falat mozaik csempéhez. vagy létre kell hozni egy pultot burkolva. Ami mind feláras dolog: körbenézem, hogy minden fal alkalmas-e a burkolásra (függőleges ellenőrzése, 2 méteres léccel a síkok falegyenetlenségek ellenőrzése, padló ellenőrzése. Ha van középösszefolyó, akkor lejtésképzés. Aztán, ha ezek megvannak kialakítani az esetleges építményeket, amik később burkolva lesznek. Ezután, ha épített tusoló van, betonozás megfelelő anyaggal, amire nem kell 3 hetet várni, hogy szigetelni lehessen, Vízszigetelés elkészítése, van, hogy az egész fürdő le van szigetelve padlóval együtt. HA olyan a helyzet előre levágom a 45°-ot a lapok saroktalálkozásainál, ha nincs élvédő, persze ebből marad burkolás közé is sok. Felrakom a lapokat, és közben kenegetem a mozaikok falait (az jó móka). Ha műgyantás fugát kérnek, az is feláras, ha több színnel fugázunk, az is feláras, ha több lapméret van, az is feláras. Aztán ha kész a fuga, a szilikonos tömítés is feláras, az épített polcok is felárasak. Ezért mondtam a legelején, hogy nem szoktam m2-t mondani árajánlatnak. Tudom, hogy kb hány nap a munka és annak fejében mondok rá munkadíjat.
2018. dec. 29. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:

Akkor ha pl. három nap az előkészítés (és tényleg dolgozik a munkás napi nyolc-kilenc(!) órát folyamatosan, megszakítás nélkül, maximum fél óra ebédszünet), akkor elkérhet a három nap előkészítésért bruttó 70.000x3=210.000 forintot?


(Plusz negyedik nap csempézés, de az most nem számít, az külön áras.)

2018. dec. 29. 19:50
 19/22 A kérdező kommentje:
Nos?
2018. dec. 30. 18:47
 20/22 anonim ***** válasza:

Mindenki annyit kérhet el amennyit megadnak neki. :) Nekem tavaly nyáron burkoltak 20nm hideg aljzatot + 20nm falat (fürdő, konyha) - igen ez egy panel - 50nm meleget, aljzatot egyenlítettek ki, ragasztóval volt a munkadíj 700ezer és 3 hétig jött-ment a jóember. Nyilván amíg száradt a padlopon addig kiesett 4 nap, stb.

Csempét, lamináltat (+ alátétet), fugát kellett csak nekem venni.

2019. jan. 3. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!