Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Előszobába milyen padlót...

Előszobába milyen padlót szoktak tenni, ha nem akarok követ, járólapot? PVC a jó választás vagy valami egyéb?

Figyelt kérdés
Nem szeretem a kőpadlókat, hidegnek találom őket. Valami szebb mintájú PVC-t lenne érdemes (fa, kő, stb.)? Laminált nem nagyon jön szóba, mert pl. ilyenkor télvíz idején előfordul, hogy nedves talppal lépnek a lakásba, tehát érheto víz az előszoba padlóját.

2019. jan. 7. 18:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Tehetsz PVC-t, ha azt jobban szereted. Bár a hűvösebb padozatnak meg nyáron van előnye.
2019. jan. 7. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Én nem szeretem a PVC-t, nekem olyan igénytelen, ennek ellenére szerintem ez lehet reális alternatívája a járólapnak.
2019. jan. 7. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Igen, ezt szokták rá mondani, hogy igénytelen, bár manapság már egész szépek vannak, famintásak is. Az igénytelent nem tudom igazán, hogy mire mondják. Hogy nem kopog a láb alatt, mint a fa meg a kő? Vagy hogy nem fényes?


Mert ránézésre elég dekorativak vannak már manapság.

2019. jan. 7. 18:49
 4/12 anonim ***** válasza:
Laminált padló, újfajta vinyl padló, ami könnyen tisztán tartható és vízálló.
2019. jan. 7. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

A vinyl padló nagyon divatos most újra, mert praktikus, szépek is vannak belőle már nagyon, viszont nagyon sok ismerősöm megbánta, mert iszonyatosan sérülékeny. Nehezebb bútor azonnal nyomot hagy, karcolásoknak meg egyáltalán nem áll ellen. Ezt mindenképp mérlegeld, ha mellette döntesz.

Egyébként semmivel sem lesz melegebb, mint a kő, ha az aljzat hideg. Ha a kő hideg "hatásával" van problémád, akkor vannak nagyon szép famintás járólapok.

2019. jan. 7. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

A vinyl padló nem ugyanaz, mint a PVC?


Legalábbis a Diego katalógusban vinyl név alatt fut a modernebb járólap formátumú változat is, de a tekercsben árult padló is, amit máshol PVC néven árulnak.

2019. jan. 7. 19:41
 7/12 anonim ***** válasza:
Nálunk a csaknem 9 m hosszú kövezett előszobában szürke filc padlószőnyeg van faltól falig, széleken leragasztva. Évente 2-4 alkalommal szőnyegtisztító takarítógéppel alaposabban ki van tisztítva, nagy forgalomnak van kitéve és immár csaknem 40 éve szolgál minket.
2019. jan. 7. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
A vinil is egyfajta műanyag mint a pvc.
2019. jan. 7. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Vinyl, PVC, linóleum, technikailag más, gyakorlatilag ugyanaz.
2019. jan. 7. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

A Diegonál jól néznek ki a PVC-k fa és kőmintával: [link]


Mi az oka, hogy PVC-t leigénytelenezik? Ez csak egy beidegződés a régi időkből, amikor zöld linóleum volt az intézmények folyosóin, stb.?


Vagy csak azért, mert olcsóbb, és így azt sugallja, hogy a tulajdonosnak nincs pénz drágábbra?

2019. jan. 8. 07:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!