Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mi lehet ez a finom por ami a...

Mi lehet ez a finom por ami a laminált padló alól jön fel? Padlófűtés van a földszinten.

Figyelt kérdés
[link]

#por #hiba #felújítás #beton #padló #porzik málik #máló
2019. jan. 7. 23:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Eszi a szú a padlót például? Nem tudom, így egyetlen kép alapján nehéz. De nem túl bizalomgerjesztő.
2019. jan. 8. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 mindentudó99 ***** válasza:
Valami rágja eszi
2019. jan. 8. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Mit raktatok alá? Padlófűtésnél nem a szokványos hab fólia kell alá, esetleg az ment szét.
2019. jan. 8. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Szerintem csak trehány volt aki lerakta és alá ment a sok fűrészpor. Nem hinném hogy van állat ami megeszi, annyi ragasztó van benne.
2019. jan. 8. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Szerintem közvetlenül az aljzatra (beton) lett lerakva a laminált padló. Ez lehetséges? Csináltam egy másik képet hátha segít.


[link]

2019. jan. 8. 16:35
 6/14 anonim ***** válasza:
Ez egy jobb kép, valóban. Én ez alapján azt mondom, hogy nem takarította ki az aljzatot az aki lerakta és hát csak oldalt tud távozni a por a szegélylécnél (lehet, hogy előtte gletteltek, csiszoltak, sokféle por összegyűlik egy felújítás alatt). Gondolom így, hogy nincs alátét lap (legalábbis a kép alapján nem úgy tűnik, hogy lenne), biztos "huppog" is pár helyen a laminált ahogy mászkálsz rajta. A megoldás nyilván az lenne, hogy visszaszeded, aztán kiporszívózol alatta és visszarakod (párazáró fóliával meg alátétlappal pluszban), de hát erre gondolom nincs kedved. Én esetleg azt próbálnám meg - bár ez is destruktív, csak kevésbé -, hogy felszeded a szegélylécet ahogy csináltad, kiporszívózod a rést amennyire csak tudod és körbenyomod szilóval rendesen mindenhol folyamatosan, akár a padló magasságáig feltöltve. Száradásig ne nagyon mászkálj rajta, nehogy "kifújja" a szilót (értem ezalatt, hogy valami kis rés keletkezzen a kiáramló levegőtől, mert akkor ugyanott vagy), aztán 24 óra elteltével mehet vissza a szegélyléc.
2019. jan. 8. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
A por nagyon finom szemcsés, amit mondtál igaz, valóban huppog a laminált. Amitől tartok esetleg hogy az aljzat málik?! Nem tudom számít-e de 2006-os a ház. Lehetséges valahogy megbizonyosodni róla?
2019. jan. 8. 20:20
 8/14 anonim ***** válasza:

Ha nagyon finom a por akkor simán lehet, hogy tényleg a glettelést csiszolták mielőtt a padlót rakták és basztak összetakarítani előtte.

Szerintem az aljzatbeton nem mállik így finom por formában, ahhoz valami nagyon nagy erőnek kéne "őrölnie", amire viszont a laminált padló képtelen. Megbizonyosodni róla legfeljebb úgy tudsz, ha visszaszedsz 4-5 csíkot legalább, de szerintem a mállásra az esély a nullához konvergál.

2019. jan. 8. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Alátétfólia hiány és az aljzatbeton nem lett feltakarítva, illetve mélyalapozva. A por miatt huppog, hiszen a porra nem ragad semmi, így elválik a ragasztó az aljzattól.
2019. jan. 10. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Ragasztó? Laminált alá? Remélem ezt nem gondoltad komolyan. Kiválóan tudna dilatálni úgy a padló.

Nem a ragasztó hiányától huppog, hanem mert egyenetlen az aljzat és még alátéttel se próbálták ezt kiküszbölni.

2019. jan. 10. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!