Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Hogy tudom felszedni a betonra...

Hogy tudom felszedni a betonra ragasztott linóleumot?

Figyelt kérdés
2019. jan. 18. 17:05
 1/6 anonim ***** válasza:
2019. jan. 18. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Fel kell kaparni, vagy ha lehet akkor tépni.


Beton sérülése nélkül nem fog menni, így utána kell mjad az aljzat kiegyenlítő.

2019. jan. 18. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Tapètavágóval csíkokra vágod, ès csíkonkènt feltèped.
2019. jan. 18. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Huh, jó buli lesz...

Mi amikor felújítottunk, akkor a haverokkal nem tudtuk, hogy hogy szedjük fel. Szakik ajánlották, hogy spaklival kell alá "ütögetni" és feljön. Nekünk ez nem működött. Ami viszont ment:

Mivel fél centi vastag volt a linóleum, ezért tudtunk rá masszív lyukat vágni, nem szakadt tovább. Az első 15-20 centit felszedtük valahogy, majd a szélétől egy jó 5 centire 3 lyukat vágtunk egyenlő távolságra (kb 2 méter a folyosó) úgy, hogy meg tudjuk markolni.

Mivel mi mindannyian edzünk és ismerjük a felhúzás nevű gyakorlatot (200kg körül húzunk fel egyismétléses maxban), ezért bemelegítés után egyenes derékkal, combból nyomva elkezdtük feltépni.

Nem mondom, hogy ez a legjobb módszer, eléggé unortodox és valószínűleg van ennél szakszerűbb módszer is, de szerintem gyorsak és halkak voltunk. Egyébként nekünk is betonnal együtt jött fel a ragasztó.

Viszont hallottam olyanról aki vésőgéppel szedte le. Szerintem az lassabb és hangosabb lehet azért. :)

2019. jan. 19. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítőkész hozzászólásokat!
2019. jan. 19. 18:42
 6/6 anonim ***** válasza:
Hőlégfúvó+spakli, ha nagyon nem megy akkor véső kalapács
2019. jan. 22. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!