Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Flexi gázcső és főzőlap viszonya?

Flexi gázcső és főzőlap viszonya?

Figyelt kérdés

Felújítás alatt van a konyhánk és ma láttam meg, hogy pontosan hova fog kijönni a főzőlap helye a konyhában, képet mellékeltem.

Kép:

[link]


Be fogják ezt nekem kötni, nem veszélyes ez (40cm a munkalaptól a szelep)? Szakszervizből jönnek majd ki, nem mekkmestert hívtam direkt aki akkor is beköti, ha veszélyes.



2019. jan. 23. 01:00
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
0%

Azt megnézném, hogy hol fogja lefúrni a pult alá...

A szerelő szerintem pont leszarja, nem ő fog felrobbanni.

2019. jan. 23. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

1 Vascsővel kell lefelé megtoldani és akkor semmi probléma nem lesz,mert az hő álló 1000C ig.

Alul meg lehet már az inox gáz flexi(sárga bordás) a bekötése.

A munkalapot természetesen át kell fúrni kb 25mm lukkal

2019. jan. 23. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Már menj is,vegyél másik csapot!

Nem szabványos,rendes szakember ezt NEM fogja felvállalni!

2019. jan. 23. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Gáz gégecsővel teljesen szabályos a bekötés.

Tudni kell, hogy a gégecső nem azonos a flexibilis bekötőcsővel. Az előbbi tömör fémcső, az utóbbi gumicső fém szövettel burkolva.

2019. jan. 23. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Ez egy panel lakás, a gázcső helye fix, átrakatni nem igen lehet, vagy ha igen, akkor az engedélyek beszerzése hónapokig eltart és 150-200ezer az összköltsége, szóval a csövet nem bántanám, ha nem muszáj. De akkor lehet olyat, hogy erre a csapra (nevezzük így, nem tudom mi a neve) egy másik csövet tekernek rá ami bemegy a pult alá és onnan már flexi csővel kötik be?
2019. jan. 23. 12:54
 6/16 anonim ***** válasza:

Egy ilyen vagy hasonló csővel gond nélkül beköthető:


[link]

2019. jan. 23. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Nem.

Sárga flexi csővel csak.

Van olyan,ami akár 2~3 méterre is kihúzható.

[link]


A csapra értettem,hogy már nem szabványos...

2019. jan. 23. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Inkább az a gond, hogy pont a lapok fölött lesz a csap, amit ugye a főzőlap mellè kellene tenni.

Nèzesd meg ès lesz rá megoldás. Fent elvágni, csapot rá, aztán lehozni roppantós csővel odèbb. Csap a vègère ès flexi gázcső.

2019. jan. 23. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Nyomás alatt nem nyúlnak a csőhöz, legfeljebb a golyós csapot cserélik ki, pont ez a bajunk. Emiatt nem rakathattuk át a csövet máshova.
2019. jan. 23. 15:09
 10/16 anonim ***** válasza:

Fent elvágni csap felett??? egy PANEL-ban?? Azt egy gázos sem csinálja meg élő vezetéken,ezt hivatalosan intéztetni (gázterv,gázzárás szerelés-hegesztés vissza-adás) meg extra horror árba kerül egy panelházban kivitelezni!

A legegyszerűbb egy vascsővel megtoldani lefelé a csaptól kb 40cm-t és alul flexivel bekötni.,és megmarad a ki-be mozgathatóság is.

2019. jan. 23. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!