Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » A csemperagasztó milyen...

A csemperagasztó milyen amikor megfagy?

Figyelt kérdés
A garázsomban kisebb felújítást végeztem, az akna pereme be volt szakadozva, billegtek az aknadeszkák, a deszkákat tartó szögvas el volt rohadva. Kicseréltem a szögvasat, a szögvas alatt meg mellett kellet vakolnom egy pár helyen, ehhez flexibilis csemperagasztót használtam. Volt ahol 4-5 centiket kellett kitöltenem. Ezt a munkálatot 6 napja végeztem, akkor még nem volt olyan hideg mint most, tegnap és ma már -2-3 fok van éjjelente odabent. Még a vakolás szemre is nedves, sötét színű, reggelente vizes a teteje amit le szoktam törölni. Ennyi nap elteltével még szétfagyhat, vagy egyáltalán meg tud száradni ilyen hidegben?

2019. jan. 23. 20:57
 1/4 anonim ***** válasza:
72%

Simán szétfagyhat!

Nem kötött meg, főleg nem 4-5cm vastagon.

A tavasz majd megmutatja.

2019. jan. 24. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
32%

Egy csemperagasztó átlagos kötési ideje 24 óra. Mondjuk hidegben (2-3 fokon) legyen 48 óra. Mindegy milyen vastagságban rakod, mert nem szárad, hanem köt.

Terhelhetőség 4-5 nap, tehát bőven benne vagy a 6 nappal.

2019. jan. 24. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Amíg nem szárad ki (világos szürke nem lesz) szétfagyhat?
2019. jan. 25. 22:35
 4/4 anonim ***** válasza:
45%
Nem fagyott meg, ha nem látsz rajta fehér tejszerű elszineződést. Amúgy véleményem szerint nem lesz vele bajod.
2019. jan. 26. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!