Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » 90 % készültségű ház befejezés...

90 % készültségű ház befejezése mennyibe kerül?

Figyelt kérdés

Adott egy 90 nm-es családi ház [mely még nem került megvételre, ára 7,5 millió], mely befejezésre vár. Új tető, víz-, villany-, gáz,- fűtésrendszer padlófűtés el, külső, belső nyílászárók műanyag már megvannak. A fürdő 95 %-ban kész, falak újravakolva, több helyen durvával egyszer glettelve.

Ami hiányzik a külső szigetelés, kazán, pár radiátor, festés, konyha ilyenek.

Azok véleményére lennék kíváncsi, akik nemrég újítottak, hogy mennyi lenne ennek a háznak a befejezése?



2019. jan. 29. 14:56
 1/8 anonim ***** válasza:
4%
90%-os elkészültségről a teljes elkészülési ár 10%-ába kerül befejezni.
2019. jan. 29. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Igényektől is függ, szerintem 5 milliótól, a felső határ a csillagos ég.
2019. jan. 29. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Kedves első, a külső szigetelés egymagában 2 milla.
2019. jan. 29. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
#3 Igen, ez teljes mértékben elképzelhető. A szigetelés nem olcsó mulatság manapság, teljesen igazad van. És akkor mi van? És mi lenne, ha nem 2 milla lenne, hanem 1 vagy 5? Hogyan kapcsolódik ez a kérdéshez? És a válaszomhoz? :)
2019. jan. 29. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Igen, valószínüleg azt mondták, az eladók, hogy 90 % készültségű a ház, ami valójában nem igaz.

És igen kedves utolsó, matematikai tudásod helytálló, csupán nem segít a kérdezőnek..

De szerintem a kérdező is tudja mennyi 7,5 millió 10% a.

Ő csupán abban kért segítséget, hogy kb mennyi lenne a befejezés költsége.

2019. jan. 29. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Bizony nem egyszerű a költségeket megsaccolni, csak gondoltam hátha.. A befejezésre max 3 milliót tudnánk fordítani.
2019. jan. 30. 10:35
 7/8 anonim ***** válasza:
Most szigeteltettem 100 nm es házam 2,2 millió. Kazán tavaly volt 320 ezer.+bekötés, engedélyek beépítés számolhatsz 500 at.Marad 500 ezred, szerinted mire elég ?
2019. jan. 30. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Basszus... Gyanítottam, hogy nem elég. Még ha a külső szigetelést nem most lenne, a belsejére is kell 2-3 millió, hogy teljesen lakható legyen. Holnap megyünk szakemberrel felméretni a belső dolgokat. Kíváncsi leszek. Mellesleg még csak most kezdtük a házakat a környéken megnézni, van még pár. Ha olyat nézünk, ami már 12 millió mondjuk, arra is azért még kell költeni. Eléggé el vagyunk bizonytalanodva egyáltalán milyen házat nézzünk...
2019. jan. 30. 20:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!