Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Szoba ajtó utólagos hangsziget...

Valory kérdése:

Szoba ajtó utólagos hangszigetelése, ki mit ajánlana?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


Hangszigetelésben jártas emberkétől szeretnék tanácsot kérni, két szoba közötti ajtó utólagos hangszigetelésére (méretei, kb.: 91cm x 201cm). Nagyon zavaróak az átszűrődő légi hangok (TV, beszéd). Egy magánházról van szó, a falak klasszikus téglából vannak (kb. 50cm a vastagsága), azon nem tartom valószínűnek, hogy átszűrődne valami is (ha nem lenne ott az ajtó persze). Érdekelne egy nagyon jó megoldás erre a célra, h megszűnjenek az átszűrődő légi hangok.

Az internetet böngészve a "phonestar csendlapok" és a "HD foam +" anyagok közül gondoltam valamelyikre. Egy ebben jártas valaki, mit ajánlana (esetleg akinek van ezzel tapasztalata, ugyanígy csak egy ajtó utólagos hangszigetelése érdekel, az ajtó megmarad, mivel nélkülözhetetlen, mert átjárós szobáról van szó)

Milyen anyagokat ajánlanátok erre a célra, esetleg az ajtó keretre és a küszöbhöz is?


Előre is köszi a válaszokat!



2019. jan. 30. 12:23
 1/3 anonim ***** válasza:
Ragassz rá nikecellt.
2019. jan. 30. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
#1 attól mert a nikecell jó hőszigetelő, nem jelenti azt, hogy jó a hangszigetelő képessége, és elég jól körbejártam a témát, eredményes hangszigetelésre nem ajánlatos, sőt.
2019. jan. 30. 15:00
 3/3 anonim ***** válasza:
Én egy jó régi szocreál irodaházban dolgozom, ott valami szivacsszerű anyaggal, illetve polisztirolhabbal van bevonva az ajtó, teljesen tökéletes, pedig panelépület. [link]
2019. febr. 14. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!