Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Panel lakás két hálószobája...

Panel lakás két hálószobája közötti, használaton kívüli ajtó hangszigetelése. Ötlet?

Figyelt kérdés
Nemrég költöztem albérletbe, ahol utólag kiderül, hogy a két szoba között van egy vékony üveges ajtó, ami egy szekrénnyel van "elfedve". Sajnos nem lehet teljesen rátolni a szekrényt, mert a falban mindkét oldalon, olyan 20 cm mélyen van beépítve. Az, hogy átereszti a hangokat, konkrétan azt jelenti, hogy az egér kattintást tisztán hallom. Kaptam már olyan tippet, hogy tojástartó, de nem hiszem hogy működne, az maximum csak a hangvisszaverődést csillapítja. Purhabra és 5-6 cm vastag hungarocell lapra gondoltam. Szerintetek működne? Hasonló tapasztalat? Tanács? A lényeg, hogy olcsón szeretném kihozni, és lehetőleg ne kelljen kiverni az ajtótokot a falból.

2018. márc. 1. 10:20
 1/6 anonim ***** válasza:
87%

Főbérlő biztosan el lenne ragadtatva az ötlettől, hogy purhabbal összegányold a falat, ajtót...mindent :D


Én első körben egy már nem használt szivacsmatracot tömnék az ajtótok mélyedésbe és rátolnám a szekrényt, hogy ott tartsa.

Ha saját lakás lenne akkor kőzetgyapot és gipszkarton elfedést mondtam volna mind2 szobából, de albérletnél jobb, ha roncsolásmentesen visszafordítható a "beavatkozás".

2018. márc. 1. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A gipszkarton vagy az OSB lap, ami a tokra felerősíthető (ha a tulajdonos megengedi) számításba jöhet. Aztán a lap és az ajtó közé mehet megfelelő vastagságú hungarocell, ami lehetőleg résmentesen kitölti a teret.
2018. márc. 1. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
51%
Probálkozhatsz rugalmas habkitöltéssel, de ha " az egér kattintást tisztán hallom" szekrényen keresztül akkor nem biztos, hogy ott a baj.
2018. márc. 1. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Egyetértek az elsővel.
2018. márc. 1. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Semmiféle engedély nem kell ahhoz, hogy egy OSB lapot hat db 3 mm vastag reisercsvarral felfogass az ajtó tokra. (Azért írtam külön, nehogy félreértés legyen a "birtokos" esetből.) Az OSB és az ajtólap közé 15-20 cm vastag kőzet, - vagy ásványgyapot paplan. Amikor elköltözöl, simán kicsavarod a csavarokat, és jó esetben még a luk sem látszik. Ha igen, akkor is könnyű kijavítani.
2018. márc. 2. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha az egérkattintást is hallani, akkor ott elég rendes légrés van, első körben ezt kell megszüntetni pl. öntapadós habgumi profillal amit a huzatos ajtókra adnak. Ez olcsó, hamar megvan és meglepően sokat számít.

(kulcslyukat is leragasztani ha van).


Utána én is szivaccsal v. polifoam-mal tömném ki az ajtó és a szekrény közti helyet, jó keményen belenyomva.

2018. márc. 3. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!