Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » 65 nm ház fűtését, kályhával,...

65 nm ház fűtését, kályhával, ti hogyan oldanátok meg?

Figyelt kérdés

Adott egy 4 téglás kémény, a fűtő berendezést el tudom helyezni központi helységben konyha-étkező-előszoba(20nm),(ebből nyílna két szoba(15nm,7nm) és egy nappali 19nm, fürdő 4nm belmagasság 2,6m). A ház nincs szigetelve, a bejárati ajtó új műanyag, az ablakok részben kicserélve műanyagra, a maradék jól záródó régi típusú fa. Milyen kályhát javasoltok? Mivel a nappaliban illik a legmelegemben lenni, oda egy kis ventilátorral fújatnám pluszba a meleglevegőt.

[link]

Jó lenne, ha sütő is lenne benne, de nem feltétel.

Kettő versenyző van nálam:

Elméletileg jó hatékonyságú, de szerintem a feltüntetett teljesítménye a max és nem névleges

[link]

Mivel sok hely nincs fának azért a szén is opció lehet, a fabrikett mellett, ennél a feltüntetett teljesítmény a névleges

[link]

Egyéb opciókat is várnék, kinek mivel milyen a tapasztalata, illetve mit javasolna. Ezzel a kényszermegoldással ˇ200e-ből kihozható lenne a fűtési „rendszer”, később, pár év múlva gázfűtést is tervezünk, ezért nem szeretnék sokat befektetni erre.



#kályha #légfűtés #Etna #4 téglás kémény
2019. jan. 31. 08:10
 1/9 anonim ***** válasza:

Egy kalyha semmikepp sem lesz eleg hatekonyan. Nalam 2 szobara se volt hatekony, nemhogy tobb helyisegre mint nalad.

A legjobb megoldas, foleg ha kesobb gazfutes lesz hogy most veszel vizkopenyes kalyhat. Nekem is az valt be, egyenletesebben szetosztja a meleget, es a kesobbi fűtés atalakitasra nar itt lesznekba radiatorok es a csővezeték egy resze.

2019. jan. 31. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 mindentudó99 ***** válasza:
Vagy tegyél addig egy klímát azt később is hasznosíthatod fűtésre hamár benn lesz a gáz. Fával fűteni már nagyon nem éri meg főleg kályhában.
2019. jan. 31. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ezekkel a kályhákkal csak egy helyiséget fogsz tudni elfogadható hőmérsékleten tartani. Tehát ahol a kályha van, ott 24°C, a szomszéd helyiségben már csak 20 lesz (és jéghideg falak). A távolabbi helyiségekben meg 15. 5 fok különbséget már nagyon megérzel a bőrödön, főleg a női egyedek.


Arról nem beszélve, hogy ha elkezdtek főzni, ruhát szárítani, akkor a meleg párás levegő ahogy bejut a hidegebb helyiségbe, a falakon azonnal megindul a páralecsapódás.

Jobban járnál, ha 1-1 kandallót tennél mind a 3 helyiségbe és mindenhova egyszerre begyújtasz - amennyiben a kémények ezt engedik. Vigyázz a jól záródó ablakokkal, feltétlenül biztosíts szellőzőt, ahol kap levegő utánpótlást a házad.


Bent a házban a fa is sok koszt csinál, a szén egyenesen rettenetes, ráadásul büdös lesz tőle minden. Csak külső kazánba ajánlott.

2019. febr. 1. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Vízteres kandalló radiátorral
2019. febr. 3. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, én is inkább a vízteres megoldás felé hajlok. Viszont lehet, lesznek olyan időszakok, amikor nem lesz lakott az ingatlan. Olvastam olyat, hogy fagyállóval is fel lehet tölteni, ezzel kapcsolatban van tapasztalatotok?

Milyen vízteres kályhát javasolnátok? A kéménybe elméletileg 150-es is beköthető.


[link]

Warnexről mi a véleményetek?

[link]

Radecoval kapcsolatban van egy pozitív „tapasztalat”, de csak hallomásból.

[link]

2019. febr. 4. 08:10
 6/9 anonim ***** válasza:
Először tudni kell mennyi a ház hőigénye, mert akkor tudsz megfelelő teljesítményű kandallót venni. Utána kikell számolni mekkora radiátorok kellenek, mekkora szivattyú, milyen vastag csövek, mekkora tágulási tartály, természetesen biztonsági szelep kötelező. Jól működő rendszer csak így lesz.
2019. febr. 4. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
gyártóra gondoltam..
2019. febr. 5. 14:55
 8/9 anonim ***** válasza:

Megoldottad azóta?

Nekem prity kalyhám van, 15kw, 4 téglas kémény, szobák ugyan ezen elrendezés.

Középső szobaban van a kandalló, epútettem köré egy tégla burkolatot amitől úgy néz ki, mint egy valódi kandallo, +felette van egy kürtő, amiben összegyűlik a felfelé áramló mepeg levegő, innen légtechnikai gégecsöveken van elvezetve a hő mind a 3 fűtendő helységbe, általában gravitációs megoldással, de van ventillátor is, azt akkor azoktam bekapcsolni, ha gyorsan akarok befűteni, illetve minden csövet le is lehet zárni, ha épp valamely helységet nem akarom fűteni.

A közepső helységem 15nm, 2szelső 20 es 15nm, +a konyhám 10nm, ezeket fűtöm vele, egyébként gerébtokos ablakok, szigetelettlen vályogház, egyedül a mennyezetet szigeteltem, begyújtas után 20-30 perccel mind a 4 helységben 23-24fokot szoktam mérni, a középsőben ahol a kalyha van, természetesen ott szokott melegebb lenni, a kalyha üvege előtt meg meg lehet sülni.

2019. júl. 9. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Még nem, zajlik a felújítás. Ugy néz ki klima lesz H tarifával, illetve a ház közepén kályha. A távolabbi szobába gondolkozom rajta h légcsatornával "továbbított" a meleget a kályhától. Csak a mennyezetről szellőzőn keresztül az bekötve a csatonaba a masik helységben meg szintén mennyezeten kivezetve. Mekkora a legcsatornád keresztmetszete?
2019. júl. 16. 13:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!