Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Egy családi házba akkor is...

Egy családi házba akkor is irreálisan költséges az utólagos pincekialakítás, ha a bejáratot a ház oldalából építeném ki?

Figyelt kérdés

Arra gondoltam hogy mivel az alapok nem a legjobbak a házban, én úgy javíttatnám meg hogy kiépíttetek egy pincét, és eközben ugye hozzáférhető lenne az alap, ami talán így valamelyest javítható is lenne.


Egyébként a ház alatt (ahol rendesen meg lett csinálva az alap), ott már volt egy pince régebben, de még mielőtt megvásároltam volna, jó pár éve utólag feltöltötték.


Ez amit elképzeltem hülyeség, vagy valamilyen megoldás lehetne?



2019. febr. 17. 00:12
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Olcsóbb és jobb lesz, ha elbontod és újat építesz!

Mielőtt jön valaki, hogy "há' ő is megcsinálta, mer' csak alá kell falazni".

Nem kivitelezhetetlen, azon kívül, hogy eszméletlen pénzbe kerülne sanszos, hogy most embert se nagyon találnál rá.

2019. febr. 17. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

igazából komoly baj nincs a házzal, csak gondoltam ha ez így kivitelezhető, kijavítom, mielőtt felújítom és esetleg bővítem egy pincével.


Annyi van hogy a ház két részben épült, az első az tökéletes volt, ez alatt volt pince, aztán köréépült a többi helység, azon már csak valami gyors alap van. Nem tudom ez mit jelent.


Emelet is van egyébként, sosem volt vele gond, engem mindig csak ijesztgettek azzal, hogy gyorsalapozott a ház, akármit is jelentsen ez, mert hogy aki csinálta az a családunk egy nagyon régi felmenője, az eladta a házat, mi meg megvásároltuk vissza.

2019. febr. 17. 00:53
 3/6 anonim ***** válasza:
86%
+1 arra, hogy olcsóbb és jobb elbontani az egészet, mint utólag pincét építeni. Nem tudom mi a gyorsalap, de ha most nincs gond a házzal, nem süllyed, nem reped, akkor ne nyúlj hozzá.
2019. febr. 17. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
86%
"az alapok nem a legjobbak". Ez miben nyilvánul meg? Amúgy meg pincét utólag? Hát hűha.
2019. febr. 17. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Miert nem építesz egy külön pincét?

Én biztos nem kezdenék alááskálni a házamnak egy pince miatt.

2019. febr. 17. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat igazából megnyugtattak.


nem a pincén volt igazából a hangsúly, hanem a teljes felújítás miatt, elgondolkodtam, hogy ha hozzá kéne nyúlni az alaphoz, akkor vagy még azelőtt, hogy felújítom, vagy soha, de úgy ahogy írtátok, nem éri meg foglalkozni vele, amíg nincs erre utaló probléma.

2019. febr. 17. 15:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!