Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Gázkonvektor cseréjéhez kell...

Gázkonvektor cseréjéhez kell bármilyen engedély?

Figyelt kérdés
Elromlott a konvektorunk, nagyon öreg, bizom benne hogy javitható, hétfőn jön a szerelő. Kéménybe van kötve. Egy ilyennek a cseréjéhez kell valamilyen hatósági engedély?
2019. febr. 23. 20:54
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Külön engedèly nem. De a cserèt vègző szerelő kiállít egy egyszerüsített csere jegyzőkönyvet ès felülvizsgálják a teljes gázhálózatodat. Az újat beüzemelni csak akkor lehet, ha a rendszered megfelel az előírásoknak.

Ha cserère kerül a sor, több gázostól kèrj ajánlatot ès kèrdezz rá, hogy jelenleg hogy szabájos. Jelenleg gyorsan változnak az előírások.

2019. febr. 23. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
35%

"szabájos"

Ez sehogy nem lesz az.

2019. febr. 23. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
52%
Ha olyan helyen vásárolod,hogy még be is szerelik,minden simán megy . De akkor is,ha ők nem tudják,de a szakembert ők ajánlják.
2019. febr. 23. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Minden egyéb kommentár helyett elmesélem:


Elromlott a 20 éves konvektorunk javíthatatlanul.

Néztem az újakat, baromi drágák voltak, 80-100ezer.

A Vaterán vettem egy ugyanolyan típust 9 ezerért, amivel még olyan szerencsém is volt, hogy előtte egy "tisztaszobában" állt és összesen ha 3x volt bekapcsolva. A szomszédom gázszerelő 10 perc alatt lecserélte. Hozzáteszem, hogy mivel ugyanazt vettem, semmilyen átalakításra nem volt szükség, gyakorlatilag annyi volt mint egy palack csere. Ennyi a történet!

2019. febr. 24. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!