Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Cserépkályháról parapetes...

Cserépkályháról parapetes gázkonvektorra váltás: lehet utólag engedélyeztetni?

Figyelt kérdés

A 2000-es évek elején a meglévő cserépkályhánkat lecseréltük parapetes gázkonvetorokra. Ehhez szükséges volt a lakáson belül újravezetni a gázcsövet, ami utólag kiderült, ugye engedélyköteles.

Erről akkor nekünk nem szólt a szakember, így az átalakítás megtörtént.

Viszont mióta tudom, hogy kivitelezési terv, engedélyeztetés és stb. kellett volna hozzá, felmerült a gondolat, hogy utólagosan engedélyeztessem.

Mi ennek a módja? A szigorodó kormányrendeletek miatt lehetséges egyáltalán? Ha a 10 évenkénti ellenőrzésen elhasalok, valóban elzárhatják a gázt a lakásban? Ha el akarom adni a lakást gondot okozhat a feketén átkötött gázkonvektor?

Légyszi csak olyan írjon, aki járt már hasonló cipőben, esetleg gázos szakember!



2016. febr. 3. 04:35
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Kell keresni egy olyan embert aki megcsinálja a tervet meg mindent utólag úgy "mintha még nem is történt volna semmi". Mert amúgy az lenne a sorrend,hogy leszedik az órát,feljelentenek és még egy adag bírságot is kapsz.
2016. febr. 3. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Már nem lehet parapetes konvektort tervezni, szóval én inkább hagynám az egészet.


Nem fogsz vele "lebukni" sohasem...

2016. febr. 3. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nálam hasonló...

A nyolcvanas évek elején a kádár kockába gáz lett szerelve,kéményes konvektorokkal,vízmelegítővel,stb.

2006-ban parapetes kombikazánt akartam,megpróbáltam a hívatalos utat,azaz még a csövek bontására is kellene terv,és engedély!!! Azután az új kiépítésről is,akkor is,ha meglévő a nyomvonal,csak el van vágva,és a továbbiakban a fent említett kazán megy majd onnét.

Ez csak úgy lehet,hogy szerződött partner megtervezi,beadja,ülnek rajta 1~2(3)hónapot,mire döntés születik,majd leveszik a gázórát,a szerződött szerelő kb.egy óra alatt csövet vág,kiépíti a kazánhoz az új csatlakozást,majd jön a nyomáspróba. Ezután óra vissza,plombázás...

Ez cirka 170K lett volna.

...

Jött egy ember(nyugdíjas gázszerelő),gázcsap elzár,cső elvág,csatlakozás kiépít,kazán felszerel,beköt. Nyomáspróba,-minden ok.

Kazán garancia miatt márkaszervizes kijön,szerelövel a kazán beüzemel,minden ok.

A szerelő kér 20-t(38csm-s falat is lyukasztani kellett az elvezető csőnek).

Az egész központi fűtést magam csináltam.

Update:

Apámé volt hívatalosan a ház,2009-ben meghalt. Akkor mindenhova cseréphályha lett rakatva,úgy hogy szinte csak a meleg víz előállítására használjuk a gázt,fűtésre ha havi(!)8~10órát.

2012-ben kijöttek,hogy gyanúsan keveset fogyasztunk,rákérdeztek az átalakításra is,kértek papirokat...néztem bambán,hisz a gázkazán beüzemelési naplója szerint 2006-ban volt-én meg 2010-ben örököltem a házat.

Jegyzökönyvet vettek fel,hogy sértetlen,manipulálatlan,szabályos a gázvétel,alternatív fűtés működik,ragaszkodtam hozzá,ezért kézzel beleírtam,hogy az éves fogyasztásom 80~100m3...azóta hozzám se szóltak.

2016. febr. 3. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Én olyanokat olvastam, hogy lehet parapetes gázkonvektort, csak nem homlokzaton (se utca, se udvar, se kertre néző) legalább 10 m-re legyen a másik háztól, nem lehet ablak alá... és hasonlók, ami nagyjából tényleg annyit jelent, hogy ellehetetlenítik a létesítését. Akkor ezáltal a legalizálását is a már feketén bekötötteknek. Amúgy azóta gázóra csere és egyebek történtek, és a fogyasztásban sem valószínű, hogy mérhető a dolog, mert a cserépkályha is gázosra volt átalakítva. Csak hát nem igazán szeretném, ha ebből nekem vagy esetleg a későbbi tulajnak gázelzárás vagy gázóra leszerelés legyen a vége.

Akkor sajnos mégiscsak maradnak a kerülő utak.

2016. febr. 3. 19:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!