Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Elektromos, gáz vagy fa tüzelés?

Elektromos, gáz vagy fa tüzelés?

Figyelt kérdés

Döntés előtt állunk, jelenleg a házban kályhákkal van megoldva a fűtés. Régi paraszt ház, kőből, mely szigetelve van kívűlről illetve a nyílászárók is cserélve lettek. A fa bárhogy is számolom 3x90 ezer forint 1 évbe nagyjából, és akkor nincs mindenhol állandóan fűtve. Amit furcsálok, de lehet csak a hőérzet, ha elalszik a tűz, nagyon gyorsan lehűl a szoba. A kandallókat nem igazán lehet szabályozni, szóval fűtésnél 25-30 fokok biztos vannak. Jelenleg a Gáz bevezetésére kaptunk ajánlatot 2.2 millió forint értékben és még gondolom a meglepik, az elektromosra 400.000 ft értékben. Ha napelem is lenne, akkor 3 millió, ami jelenleg túlnő a költségvetésen is, de elképzelhető ha elektromos fűtés lenne, akkor 1-2 éven belül a napelem is a helyére kerülhetne.Vagy persze maradt a hitel. Igazából valaki olyanra lenne szükségem, aki kitudná számolni, vagy konvertálni az árakat az alábbi adatok alapján:

3 kálya, fa tüzelés évi ~300.000 forint ( meg amit emelnek)

Elektromos fűtés összesen 7500watt a fogyasztása ( egész házra ),kikalkulálva a lég-köbméterekhez.

Ha pl, tudnám hogy az elektromos ugyan annyit vagy kevesebbet fizetek 1 évbe mint fára gond nélkül belevágnék. De ha ne adj isten megduplázná a fűtés árát, lehet ugrana a napelemre való spórolás is. ( vagy hitel, de utálom a hiteleket, és most ezt hagyjuk ki a képletből. ) Köszönöm ha valaki tudna levezetést írni remélem érthetően sikerült fogalmaznom.



2019. márc. 5. 20:08
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
40 ezer forint
2019. márc. 6. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

40 ezer forint 2 cserépkályhára 1 évre? Ez kevesebb, mint 3 kg fa naponta kályhánként.


Ez egyszerűen nem igaz.

2019. márc. 6. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Nem. Egy cserépkályha, ami a két szoba közé van építve.

Két évente veszek tavasszal 20 mázsa akácfát, amit azon a télen vágtak ki. Tudom, ezzel egy csomó vizet is veszek bennük. Azt a fát kezdem használni ősztől. Tehát az eleje közel egy évet szárad nálam, a vége még két évet.

Évente tehát 10 mázsa fogy el (a friss tömeggel számolva). Az pedig most 42e Ft volt, mert a 20 mázsáért fizettem 84e Ft-ot.

2019. márc. 6. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Ha szárad, akkor legyen 750 kg a 10 mázsából.


Október 15-től április 15-ig (lehet keveset mondtam) van 180 nap.


Ez azt jelenti, hogy napi 4,17 kg fát tüzelsz el. Annyi elfér a kezemben. S azt írod, hogy nem spórolsz a meleggel.


Még mindig nem kerek a történet.


Remélem, hogy elolvastad a 6. hozzászólásomat, ott láthatod, hogy az egyik legdrágább fűtést alkalmazod.


Akkor is megveszed majd az akácot, ha 5 ezer lesz mázsája? Komolyan nem értelek.

2019. márc. 6. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Én pont arra akartam rávilágítani, hogy hetedannyit költök fafűtésre a két szobára, mint a kérdező. Szóval kérdezőnél valami irtózatosan el van rontva vagy a kályhákban/kandallókban, vagy a határoló elemekben.

Nálunk 5 cm hungarocell van a 38 cm-es tömör tégla falon. Ill. erős padlás- és padlószigetelés. És régi nyílászárók, hogy járjon a levegő. Az egyik szoba keleti, a másik déli ablakkal rendelkezik.

Ha szerinted én drágán fűtök, akkor mit szólsz a kérdező költségvetéséhez?

És igen, megvenném ha 5e Ft lenne mázsája, akkor is. Ennyi erővel a gáz és a villany árát is emelhetik, és ott még válogatni sem tudsz, kitől veszed.

2019. márc. 6. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

ha le van szigetelve a ház (normálisan) falak, lábazat, födém + normális ablakok egyszerűen lehetetlen ennyi fát eltüzelni és mondván "hamar kihül a ház"...


Mivel tervben csak a fütéskorszerüsítés van, ablak és hőszigetelés nem kell, érdemes megnézni MFB 0%-s hitellel a felújítást.

Ha padlófűtés lenne ajánlanám a hőszivattyút napelemmel, akkor csak a hitel törlesztőbe kerülne a fűtésed (havi kb 18e).

Nekem gázkazánnal fél éve 75%-re padlófűtésre 1m Ft + munkadíj+kéménybéleléssel 300e Ft árajánlatot kaptam. Ha a gázt választottam volna korrekt ár és hamar megtérül a kiadásaimon.


Ha hőszivattyú mellett döntenél H tarifával és padlófűtéssel, úgy 2,5-3m kialakítani de ahhoz tényleg szigetelt ház kell

2019. márc. 6. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Itt valami tényleg nem stimmel. Egy sima öntöttvaskályhával fűtöttünk 2 évig a nappaliban. Szigetelt ház, új műanyag nyilászárók. Ha este 10-kor raktunk a tűzre, reggel még kézmeleg volt a kályha és 20 fok volt, amit még órákig tartott a ház minden további fűtés nélkül. Valami nemstimmel azzal a szigeteléssel, egy kő épületnek sokkal nagyobb hőtároló tömege van mint a mi téglefalunknak. Nemszabadna gyorsan kihülnie 20-21 fok alá.
2019. márc. 8. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

Valamelyik nap kitapasztaltam. Azt hiszem a hiba bennünk lesz illetve a nyirkos fa is rátesz. A meleget megszokjuk a szobába, mivel szabályozhatatlanok ezek a kályhák így, amint elalszik a tűz a hőérzetünk hideg lesz. Pedig megnéztem 29-30 fokot csinált a kályha, reggelre 20-21 fok volt még a szobában. A födém nincs szigetelve, csak beton az egész, annak a végére járok. Hát szerintem így sikerült összeadni a dolgokat nagyjából, mi az oka a sok fűtésnek.KÖSZÖNÖM A SEGÍTSÉGET.

Első körben födémet szigetelek az nem túl drága, aztán kicseszem a régi vaskandallót helyette egy mobil cserépkályhát berakok. Elnézve a helyzetet, még 1 évet várok, ezzel a fűtés korszerüsítés mókával. Igazából a gázzal, az a bajom, hogy most akkor szétvernek megint mindent a napelem meg "csak" 1 misivel drágább. Így nézve, szerintem hamarabb behozza az árát ha a 0 ról indulok..

2019. márc. 10. 18:39
 19/19 anonim ***** válasza:

nővárem házában 26.5 fok volt mikor ott voltam a kisbaba miatt de már az is bitangpusztulatosan rohadt meleg volt, hogy nem bírtam ki 10 percet. 30 fok? Kicsit eltúlzott :DD

Ahhoz képest tényleg hideg a 21 fok, miközben az embernek a 21 a legkellemesebb

2019. márc. 11. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!