Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Érdemes karbantartást és...

Érdemes karbantartást és garanciát kérni évente 20. 000 forintért légkondira?

Figyelt kérdés

Most lett légkondim, és ha minden évben karbantartást, tisztítást, ilyesmit elvégzek X forintért, akkor egy újabb Y forintért garanciát is vehetek rá.


Érdemes szerintetek?


2019. ápr. 8. 19:48
 1/9 mindentudó99 ***** válasza:
Évi 20000 felesleges kiadás. 1000 -1500 egy tisztító spray. Magad is kitisztíthatod.
2019. ápr. 8. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
47%
Mindenki maga dönti el, inkább szakember csinálja meg
2019. ápr. 8. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ne feledd, hogy a garancia csak szakszerűen (és dokumentációval igazolt) karbantartás esetén érvényesíthető.

A legjobb esetben is max. 1 év karbantartás nélkül, de általában 2 karbantartás/év a megkívánt.

Te döntheted el, melyiket választod.

2019. ápr. 8. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Igen, tudom, ugyanaz ajánlja a karbantartást, akitől vettük. (és így a garanciát is)

Csak nem tudom, hogy mennyire romolhat el egy klíma. Mert ha nem igazán, akkor tényleg sokallom ezt az összeget, a takarítást meg én elvégezhetem.

2019. ápr. 8. 20:17
 5/9 anonim ***** válasza:

Ez nem kis összeg.Ha meg hiba van ,kellene még a jatt is .

Ha hiba van kifizetem a javiást,és ezzel letudva .

Pár év ,és kifizetsz 1 készüléket .

2019. ápr. 8. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nálam 8 000 Ft/év csak.

Nem sok kicsit a 20 ezer?


Amúgy nekem 6 év a garancia.

2019. ápr. 8. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
11 az évi karbantartás + tisztítás, és 9 a +1 év garancia.
2019. ápr. 8. 20:38
 8/9 anonim ***** válasza:

"a takarítást meg én elvégezhetem."


Az, hogy kívülről letörölgeted, nem ér semmit. Még asztmássak is lehettek, ha nincs szakszerűen a belseje tisztítva, a szűrők cserélve, stb.

2019. ápr. 8. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Kérlek ne nézz hülyének. (Bocsi, ha a kérdésből az jön le.)


Nem volt nagy meló rákeresni:

fedél felnyitása, szűrök kiszedése, szappanos vízzel tisztítása, majd lamellák portalanítása, és végül klíma tisztító sprayyel befújni az egész berendezést.


Ha nem is lenne tökéletes az elején (legalábbis az elején), nem hiszem, hogy ezért megéri fizetni 11.000 forintért.

2019. ápr. 9. 06:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!