Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen karbantartást igényel...

Milyen karbantartást igényel egy benzines fűnyíró?

Figyelt kérdés
Az elektromos vacak fűnyíró után most készülök venni egy komolyabb gépet, de nem értek hozzá egyáltalán.
2016. júl. 3. 20:24
 1/4 anonim ***** válasza:
Elõírtak szerint cseréld az olajat. Néha élezd a kést.
2016. júl. 3. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 vatafak ***** válasza:
Csak briggs vagy honda mororost vegyél. Olajszint ellenőrzés levegőszűrő puceráj oszt annyi
2016. júl. 4. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Molyolo ***** válasza:

Mindkettő előttem szóló jól beszélt.

Fűnyírás után feltétlenül el kell alaposan takarítani mert a rátapadt fű megeszi hamar a fém kasznit.

A műanyag elektromosoknál nem volt gond.

2016. júl. 4. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én a következőket művelem:

-minden fűnyírás után, még mielőtt rászáradna, alaposan kitakarítom az alját. Ez az idő előtti korróziót is meggátolja, illetve a fűnyírás minősége is így lehet megfelelő. Ezen kívül a motort, kaszni külső felületét is le szoktam törölgetni, bár ennek leginkább esztétikai haszna van.

-évente 2 alkalommal kiszedem a légszűrő szivacsot, kimosom benzinben, átitatom olajjal és vissza. Ha porosabb területen dolgozok, és indokolt, akkor sűrűbben tisztítom.

-évente 1 alkalommal olajcsere

-kés élesen tartása. Erre nem tudnék konkrét időszakot mondani, mert nagyban függ a használattól, területtől, kés minőségétől. Dolgoztam már olyan profi géppel, ill. olyan területen, aminél elég volt évente egyszer élezni. Ill. dolgoztam olyan u.gy. késsel, amit 2-3 alkalom után élezgetni kellett.


Ezek mellett az MTD 48 PB gépem kilencedik éve üzemel, a garantált üzemidejét többszörösen megfutotta már, és még mindig hibátlan.


A fentieken felül, ennél a gépnél, az 5. év után elöregedett a porlasztó membránja (kb.8-900 Ft-os tétel). Azóta évente, jobb esetben kétévente kell bele vennem mert az u.gy. már nem olyan mint a gyári volt...

2016. júl. 4. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!