Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Cserepeslemez, kerámia cserép...

Cserepeslemez, kerámia cserép vagy betoncserép? Miért?

Figyelt kérdés

A lemez àllítólag hangos is meg alászigeteléssel együtt nem is biztos, hogy olcsóbb. Pedig egyrészt az ára másrészt a súlya és a gyors, könnyű felhelyezése miatt szimpatizáltam ezzel a lehetőséggel.


Jelenleg egyébként az a legolcsóbb hullám lemez van fent.


Na most ehhez,ha nem a cserepeslemezt választjuk, akkor az utóbbi két, elvileg minőségibb megoldásban mindenképp meg kell erősíteni a lécezést vagy gerendàzàst nem tudom nem értek hozzá.


Elvileg a betoncseréphez a legjobban, mivel az a legnehezebben.


90nm-es ház,ha jól számoltam 150nm a tető.

Ti melyiket valasztanàtok és miért? Anyag ár latolgatàsok is jöhetnek. Köszönöm szépen!



#betoncserép #kerámia cserép #tetőfelújítàs
2019. máj. 3. 18:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Nem igaz hogy a cserepes lemez annyira hangos lenne .

A padláson keresztül nem is lehet hallani .Tető fólia ide ie kell,ahogy beton cserép alá is .

A lécezés is ennek megfelelően történik,már a lécek vastagságában sincs választék .Mivel könnyű az önsulya,ezért s választják régi épületek új fedésére .Ezen aztán nem áll meg a hó,nem, fogja a tetőt nyomni .

Ebből 1 m2 nek súlya is könnyebb ,mit 1 db beton cserép.

Ha nincsenek a tetőn kiugrások,akkor kevés a veszteség .

A tetőfedők akár 3 m2 is feltudnak rakni egyszerre,ezért is gyors ez a munka .

Kb 10 év van nálunk is ilyen.Csak hozzáértő szakemberekkel csináltass ilyet.

2019. máj. 3. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Cserepes lemezzel milliós szintű a spórolás egy cserépfedéshez képest.

Magam csináltam teljesen egyedül a cserepeslemez tetőfedésemet, kb. 30 éve.

Ma is ezt választanám.

(Csak ma már hívnék még egy embert segítőnek.)


A "hangos" kifejezést meg -gyaníthatóan- a tetőfedők híresztelik mert túl olcsó (bárki fel tudja csavarozgatni magának, nagyon haladós, és tartós) vagyis pont ezért nem tudnak x milliókat elkérni érte.

2019. máj. 4. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Igazából nem értem, miért olvasom mindenhol, hogy lényegesen olcsóbb. Itt is milliós nagyságrendben. A cserépnek is és a lemeznek is 2.000 Ft körül van négyzetmétere. Most tényleg csak az anyag árakat hasonlítsuk össze.


Egyébként a tető nem olyan régi,kb.10éves.


Leginkább a pára lecsapódàs a lemezzel a szakemberek gondja. Emiatt gyártanak filces kivitelben is már cserepeslemezt. Annak ára viszont már meg is halad mondjuk egy akciós betoncserepet/nm. De mondom sima párazàró fóliával gondolkodva sincs úgy látom számottevő anyagköltség különbség.

2019. máj. 5. 14:08
 4/14 anonim ***** válasza:
Normálisan megcsinálva mindegyiknek jónak kell lennie. Szerintem árban sincs akkora hatalmas különbség, mert a tetőcsete árának nálunk talán a negyede ha volt a héjazat, viszont azt éri minden hatás és azt bámulod ötven évig... a tetőfedők mindig azt javasolják ami nekik könnyebb, gyorsabb, jövedelmezőbb.
2019. máj. 5. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Miért olcsóbb a cserepeslemez?

- Mert kevesebb faanyag kell mint pl. egy súlyos betoncserép alá,

- mert már kb. ezer Ft/m2 áron is hozzá lehet jutni,

- mert rendkívül gyorsan lehet felrakni, ezért a felrakás munkadíja is jelentősen olcsóbb.


Nem álltam neki megkeresni a legolcsóbbat.

[link]

2019. máj. 6. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Egyre jobban hajlok vissza az első, cserepeslemez ötletünkre...de most emiatt még nem írok ki új kérdést hátha lesz még itt is tapasztalat. Tehát vàrnék további infókat felhasználóktól. Plusz mi az amire figyeljünk vásárlásnál, ha ez marad? Vastagság, fényes-matt, márka, ilyesmikre gondolok. Köszönöm szépen!
2019. jún. 7. 16:14
 7/14 A kérdező kommentje:
Most megint elbizonytalanodtam... Azt hallottam nagyobb jégeső megnyomja...azt is, hogy olyan forró alatta a padlás, hogy extra hőszigetelés kell...stb.:/
2019. jún. 9. 20:05
 8/14 anonim ***** válasza:

"Azt hallottam nagyobb jégeső megnyomja"


Lehetséges, hogy nyomot hagy rajta de megvédi a házadat.

Míg ugyanez nem mondható el a hagyományos tetőkről.

De nézzed meg, hogy ugyanaz a "nagyobb jégeső" mit csinált a pala és cseréptetőkkel.

[link]

2019. jún. 10. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

A másik alternatíva a beton cserép lenne, azt azért nem töri meg a jégeső. Viszont már 99%-ra mondom, hogy cserepeslemez lesz. Nagyon sokan dícsérik a neten akik tapasztalatból írnak és kevesebb az, aki nem preferálja. Tetszik,olcsó,gyors. Csak remélem tényleg minden rendben lesz vele és ezt is jól meg tudjuk csinálni.:)

Köszönöm szépen Mindenkinek!

2019. jún. 11. 08:31
 10/14 A kérdező kommentje:
Még annyi, hogyha esetleg valaki visszatér, hogy szívesen fogadok ehhez kapcsolódó padlás szigetelés ötleteket, tapasztalatokat (vastagság és anyag). A nem lakótér esetében nem szokták a szarufàknàl szigetelni csak a födémet, igaz ez erre a felforrósodó lemezre is? Köszi szépen!
2019. jún. 11. 08:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!