Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Tehet valamit az önkormányzat...

Tehet valamit az önkormányzat az ablakcsere ellen?

Figyelt kérdés
Budapesti társasházi lakásról van szó, két belső udvarra néző ablak. Most eljutottunk odáig, hogy ideje lenne kicseréltetni, mivel múlt évben fel lett újítva a belső homlokzat, és így különösen ronda látvány, hogy csak a mi ablakunk lóg ki a sorból. Nem tudom mikori, de bazi régi, nulla szigetelés, és ocsmány, lepattogzós zöld színű. A közös képviselő javaslata alapján írtam a városépítészeti osztálynak, azt a választ kaptam, hogy nem változtathatom a méretét, felosztását, ezt tudtuk korábban is. De ott volt még mellette, hogy anyagát és színét se! Az ablakkeret most fa, nyilván, de mindenki műanyagra cseréltette a szomszédságban, és egyedül a miénk lóg ki. Ráadásul, a színét se? Legyen ugyanolyan foszöld, ami a leglátványosabban kigrik a fehér környezetből, komolyan? Értem én a célt, de szerintem a látványnak semmi se tenne rosszabbat, mint ha ha hagynánk ahogy van. Egy pár szomszéd hozzáteszem még az osztási arányokon is változtatott.

2019. máj. 8. 16:33
 1/6 anonim ***** válasza:

A többiek önkényesen cselekedtek.

Viszont, ha betartod a hivatal igényét, akkor tényleg bohózat lesz az épület homlokfala. Hívd ki a hivatal alkalmazottját és kérjed meg, hogy változtasson a véleményén.

2019. máj. 8. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
24%

Szerintem a hivatal is túl lő a célon.

Ez nem műemlék épület,ahol még a szinét is megszabják .

Támogasd a Fideszt,mindjárt lehet mindent.

Mindent lehet,ami az utca képét nem rontja .

A hívatalban is fejet kellene cserélni mert már az be gyöppösödött.

2019. máj. 8. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
13%

Ha egy nyilászáró tönkre megy,nem tölti be azt a szerepét amiért van,akkor azt ki kell cserélni .

Cseréld olyan méretűre amilyen volt.A szinnel meg ne foglalkozz.

Én kiváncsi lennék a szín miatt milyen paragrafus alapján büntetnének ? Jó,játszunk el a gondolattal,még erre is találnának.De ettől még az ablak ott lenne .

Küldene a hivatal valakit aki átfestené?

Na megnézném én azt az embert aki az én lakásomba ilyen munka végzésre érkezik ,és még be is engedném .

2019. máj. 8. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem kellett volna bevonni a hivatalt a dologba.
2019. máj. 8. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 kovpet ***** válasza:
85%

Tudja a hivatal, hogy jelenleg milyen színű?

Csak mert szerintem most is fehér. Szerinted is, nem?

2019. máj. 9. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Ha jobban belegondolok, lehet fehér most is :) Azért kellett bevonni a hivatalt, mert az épület ugyan nem műemlék státuszú, de "védett". (Ez a szótárukban valószínűleg a "lerohadó" szinonimája, mert az egész környéken a leggázabb kívülről, a belső homlokzat is csak tavaly lett lefestve, ahogy említettem.) Erre viszont eddig csak a méret meg a felosztás vonatkozott, anyag és színmegkötés nem. Így is 400 körül lesz az egész, hát még ha fakeret kéne. Egyébiránt én is úgy vagyok vele hogy megcsináltatom és kész, aztán lépjenek ha akarnak (nem hiszem hogy akarnak).
2019. máj. 9. 13:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!