Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Fenyőpadló felújítása?

ChaserHUN kérdése:

Fenyőpadló felújítása?

Figyelt kérdés

Lakásunkban van régi eléggé megkopott fenyőpadló. Nem parketta, hanem hosszú fenyőlécek vannak lerakva. Sajnos mér elég hézagos is lett. Első körben lecsiszolnám a régi festéket. A hézagok kitöltésére viszont nem tudom mit alkalmazzak.

[link]

Ezzel gondoltam megcsinálni, mivel ezt össze lehet keverni a ciszolatporral, esetleg nagyobb hézagoknál folyékon fa?

Viszont van 1-2 léc ami pár mm-el lejjebb van a többitől, azt a részt fel lehet valamivel tölteni, hogy szinte hozzam? Mivel felszedni nem szeretném és nyilván nem a többit csiszolom hozzá ahhoz az 1-2 léchez.

végül pedig majd újrafesteném és lakkoznám.

Köszönöm a válaszokat!!!



2019. jún. 6. 09:28
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha most nincsen/nem volt lakkozva, akkor én nem erőltetném, ha alul homok van és párnafa vízszigetelés nélkül(nedvesség nem párolog ki).

A túl nagy hézagok nem túl jól néznek ki fugázva, és nem előnyös. A linked arra való, csak nem tudom mekkora fugahézagra jó. ha túl nagy, akkor idővel kipereghet. A szintbeli különbséget talán átmenettel össze lehet csiszolni, és jó lesz.

De "hajópadló felújítás" címszóval biztosan találsz leírásokat.

2019. jún. 6. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Parketta csiszoló géppel kéne felcsiszolni hogy egyforma legyen a szint. Utána rozsliszt fűrészpor faragasztó keverékkel fugázni, kötés után újra felcsiszolni, és lehet lakkozni/festeni
2019. jún. 6. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A hajópadló elèggè mozgós, èn a règi rozslisztes keverèk helyett a fenti linket használnám. Az jobban tapad vèlhetőleg
2019. jún. 7. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A második válaszoló rozslisztes tanácsát én nagyon nem ajánlom. Egy rokonomnál így csinálták meg a derék mesteremberek, aztán kb 1 év után beleköltözött a lisztbogár és kiette belőle.
2019. jún. 7. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!