Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Egy épületben a belső hőmérsék...

Egy épületben a belső hőmérséklet homlokzati hőszigetelés után nyáron hidegebb érezhetően lesz?

Figyelt kérdés
Konkrétan 10cm-es hunbgarocell szigetelésre gondolok családi házon(egyes épületrészek téglából, máshol szilikátból készültek) Elviekben igen, mert nem tűzik közvetlenül a naspugarak a falat, de a gyakorlatban kinek mi a tapasztalata hőszigetelés után nyáron hogy változott a lakás klímája? Laktam panelban hőszigetelés előtt és után is, ott nem lett hidegebb , sőt mintha még melegebb lett volna utána.
2019. jún. 14. 10:21
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Nem lesz érezhetően hidegebb.
2019. jún. 14. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Attól hogy le van szigetelve egy ház még nem lesz benne hidegebb vagy melegebb mint máskor. A szigeteléssel azt lehet elérni, hogy a hőcsere lassabban megy végbe. Tehát nyáron később melegszik fel, télen később hűl le az épület. Jobban tartja a hőt. De ettől függetlenül, ha nem megfelelőek a nyílászárók, rossz a szellőztetés, illetve ha tartósan meleg van kint (pl. már este sem megy 30 fok alá a hőmérséklet) ugyanúgy fel fog melegedni az épület mint szigetelés nélkül csak mivel le van szigetelve lassabban. Kívülről a falak felmelegszenek a hő pedig mindig a hidegebb irányba áramlik és mivel a lakásban hűvösebb van így arra. Aztán ez megfordul ha már kint lesz hidegebb.
2019. jún. 14. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
93%

Nekünk 12cm van. Előtte 28 fok volt a max, most 26.

És sokkal többnek érzed. Este szellőztetünk, nappal nem.

Ja, régi ablakokkal, mert minimal szellőzés kell.

Most 25 fok van. Klíma nélkül az alföldön.

2019. jún. 14. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Nem. A hőszigetelès a tèli fűtès miatt jó, a nyári meleg miatt a nagy tömegű fal tud belül hüvösebbet tartani. Lètezik hőcsillapítás, amiben a hőszigetelők gyengèk, de ezt nem reklámozzák.
2019. jún. 14. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
30%
Ne mond má, hogy UFO k vagyunk, mert nálunk hűvös ván
2019. jún. 14. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
50%

"10cm-es hunbgarocell szigetelésre gondolok"


15 cm alatt ne is gondolkodj!

2019. jún. 14. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Anyáméknál hűvös van
2019. jún. 14. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

ma 16:32

"15 cm alatt ne is gondolkodj!"


Ide fölösleges, a házban szigetelés nélkül is csak 15-18 ezer ft körül van a gázszámla kondenzációs kazánnal a leghidegebb januárban is, máskor még kevesebb.. Egy 10 centissel várhatóan ettől is jóval alacsonyabb lesz, ide fölösleges 15 centissel bohóckodni

2019. jún. 14. 20:48
 9/15 anonim ***** válasza:
Jó a 10 centi,én is csak azért rakok 12-es grafitost mert megtehetem,pedig lehetne többet is,de az időbeni megtérülés 8-13 centiig van,de a 10 centi fehér a minimum ha valaki házat akar szigetelni,szerintem,ez is azért mert vannak tényezők amik miatt ezt kell,viszont nem mindegy a falvastagság,meg milyen anyag,mennyire légréses,mert lehet felesleges rátenni az 5 centit is,van-e vízszigetelés.
2019. jún. 15. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

"ide fölösleges 15 centissel bohóckodni"


OKÉ.

Én szóltam.

2019. jún. 15. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!