Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Gipsz falra, tehát nem gipszka...

Gipsz falra, tehát nem gipszkartonra hanem tömör gipszfalra lehet csemepragasztóval burkolni?

Figyelt kérdés
2019. jún. 29. 09:12
 1/1 anonim válasza:

háát.a gipsz is és a csemperagasztó is olyan h hamar eltörik. föleg ha mondjuk képet akarsz feltenni a falra és csak egy picit koppintasz a falra.


a csemperagasztó nehezebben köt meg. érdesebb a felülete és törékeny. ha vékonyan kened rá akkor nem annyira törékeny.de érdes a felülete és sokat kellene csiszolnod-ami amúgy felesleges,mert sohasem lesz szép sima. nem is lehet festeni.


a gipsz is törékeny. de hamar megköt és nem érdes és lehet festeni.


azt tanácsolom:

gipsz és utánna glett és utánna mélyalapozó és utánna festék.


én eléggé útálom a glettet....



amit én csinálni fogok:

fehércement (nem törékeny,nem érdes és lehet festeni,de lassabban köt meg-és azért az túl kenyény lesz és nem lehet képkeretet ütni bele.)

mélyalapozó, hogy még könnyebb legyen a festés és utánna festem.


gondoltam arra is h a fehércementet és a gipszet összekeverem. így nem lesz túl kemény és hamarabb megköt.



nem értem a glett lényegét... hamar lepattog és repedezik. mégha repedésgátlós is. na meg felszívja avizet és akkor felpuposodik és tönkre megy az egész fal. most csak azért kenjem fel h festeni tudjam??? mást is lehet festeni. kinem állhatom a glettet!!!

2019. júl. 1. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!