Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Gree mennyire áll közel egy...

Gree mennyire áll közel egy mitsubishi márkához klímák tekintetében? Hosszútávon érdemes lehet rá beruháznom?

Figyelt kérdés
2019. júl. 4. 18:43
 1/4 anonim ***** válasza:
Kínai vs. japán. Persze nem rossz a Gree, de ilyenkor mindig az a kérdés, hogy X év múlva is létezik-e a cég, lesz-e magyar szakszerviz, stb. Mitsu, Fujitsu, Daikinnel nem lősz mellé tutira, cserébe drágább és kevesebbet tud ugyanazért a pénzért, viszont halkabb, mint bármilyen kínai márka.
2019. júl. 6. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Gree teljesen jó, halk. Azt nézd inkább hogy ne a legolcsóbbat vedd, hanem olyan 160 ezer felettit.
2019. júl. 7. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem a gyártó számít ezt értsétek meg már végre, 1000 és 1000 alkalommal ki lett már az oldalon tárgyalva ez a téma de akkor újra...


Már vagy 10 éve nincs igazi japán márka magyarul nem kapsz itthon japán precíz kezek által készített klímát, kivéve egyes 2 milliós modelleknél! Gondolom, ennyit nem szánsz egy inverteres 3,5kw-os klímára. A GREE-nek is vannak jó és rossz gépei pár példa a LOMO éstársait kerüld ha jót akarsz az AMBER is társai jöhetnek, de ha prémiumra pénzed akkor olyat is gyárt a GREE az U sorozatot keresgéld!


Én ma nem vennék japán márkát pedig klímaszerelő vagyok, de bezzeg 15 éve mást mondtam, akkor megérte "MADE IN JAPAN" feliratért fizetni mert rajta volt. Amúgy a GREE-nek van több márkája is pl. NORD, TOSOT, Casade, RCOOL stb. én mondjuk Prime 2R vagy SOLO az amibe beruháznék, persze csak megfelelő szerelővel és szervizháttérrel, de embere és pénze válogatja.


Az országban kapható Daikin gépek már évek óta a Cseheknél, a Törököknél készülnek, a legtöbb japán gyártó miket beszélek az összes levitte a gyártást indonéziába, malájziába és tájvánba ilyenek pl. a Panasonic, Fujitsu és még sorolhatnám de ha mitszut akarsz vennei akkor ne add alább a MUZ EF 35 vagy 42-es sorozatánál, ugyan ezek fél millás gépek de meg is érik az árukat bár U sorozatba megkapod prémiumba a GREE-től is ezt egy 3,5kW-os gépben. Sajnos a fél milla alatti japán gépek azok csak belépőszintűek lásd: Daikin Cseh széria... De nem akarom elvenni a kedved, ha feltétlenül él benned a japán minőség 500 ezer és 2 milla között megtalálod a megfelelőt ebben a kategóriában mitszu, panasonic és toshiba a sorrend ha fűtésre is kell. Mondjuk fél millából már veszel 3 GREE-t vagy 2 millából 12 Comfort X-et :) És mellesleg a GREE a Daikinnal Kooperál csak mondom...


Csakhogy lásd mi a GREE prémiuma


[link]


kevés japán típus veszi fel vele a versenyt, főleg ennyiért de Mitszuba megkpaod 522 ezerért a MUz ZEN-t az sem rossz :) Én inkább egy jó szerelőért aggódnék a mai világban...

2019. júl. 15. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az utolsónak egyetértek minden szavával, bár egy tárgyi tévedést érdemes lenne tisztába tenni. Sokan azt hiszik, hogy mindenki azért van oda a japán klímákért, mert japánok készítik és ez a garancia a minőségre.

Aki ezt hiszi, annak gőze sincs a kapitalizmusról és a globalizációról. Itt a hangsúly a márkán van, illetve az ő általuk előírt minőségbiztosítási szabályokról.

A bonduelle zöldségek sem attól minőségiek, mert franciaországból jönnek, sőt. Diákmelósként volt alkalmam a békéscsabai konzervgyárban melózni ahol megcsodáltam, hogy ugyanazon a gyártósoron készül a bonduelle dobozos kukorica, meg valami ismeretlen márkájú szlovákoknak szánt vacak. Egyrészt a melósok hozzáállása, a műszakban lévők összetételes is teljesen más volt a két terméknél, másrészt a műszakvezető mint olyan, az a gyengébb minőségűnél végig kávézott, a bonduelle-nél ott lihegett az ember nyakában. A gyengébb minőségűnél nem mennek át a kukoricák egy szűrőn, ezáltal gyorsabb a munkafolyamat, többet tudnak termelni, olcsóbban lehet adni.

Ez az analógia tökéletesen átültethető mindenre. Hiába dolgos török kezek készítik a Daikin-t, ha nem felelne meg az anyacég által támasztott kívánalmaknak, akkor repülne mindenki a gyárból, előbb vagy utóbb pedig elhoznák a gyártást onnan.

2019. júl. 15. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!