Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Kb 5 éve kivan vezetve a...

Kb 5 éve kivan vezetve a utcai szennyvízcsatornába a szennyvíz rokonom házába, ha most hívja ki a vízművet szippantani a régi hatalmas aknát akkor lesz e valami büntetés emiatt talajterhelési díj stb? Kb milyen áru a szippantás? Alföldvíznél.

Figyelt kérdés
Sajnos tudom, hogy már 5 éve kikellet volna szippantani, de van egy "nagyon okos" élettársa aki szerint majd "elissza" a talaj. Persze körbe téglás akna, így 5 év alatt semmit sem csökkent a víz, sőt most a viharkor ki is öntött... Persze az okos szerint, csak megállt az akna szélében a víz, pedig van ott egy nagy lyuk, így egyértelmű, hogy az aknából jött vissza, így még rávenni is nehéz lesz rokonom. Szóval ha van valami ötlet a meggyőzésre, azt is szívesen fogadom :D

2019. júl. 13. 16:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%

Ha bevan kötve a szenyvíz akkor miért aknába gyüjtik??

Ezt nem értem. Fogalmazásod is elég furcsa.

2019. júl. 13. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Megrendelitek a szippantást,elszállítják ,kifizetitek,ennyi.

Ők ebből élnek .

Ettől független a vizzel együtt a csatorna dijat is fizetitek .

El kellene talán a hibát is háritani .

2019. júl. 13. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
65%

Mondjuk én se értem a kérdést, hogy ha bejelentették a gerinc vezetékre a csatlakozást akkor minek tartanak emésztő gödröt is?

Vagy az van, hogy rákötöttek a szennyvíz csonkra az udvarban és nem jelentették be?

Sokan csinálták ezt, hogy évekig nem fizettek csatornadíjat mert nem kötelezték őket az azonnali rákötésre, de illegálisan ugyan úgy használták.


Amúgy meg ha évek óta nem volt szippantva akkor ott már a gravitáció úgy összetömörítette a szart, hogy max csak a lét tudják leszívni a tetejéről.

Vagy plusz pénzért szokták azt is csinálni, hogy a lét leszívja a tetejéről utána meg nagy nyomással visszaküldi az aknába hogy felkeverje a leülepedett szart.

Ha kell többször megismétlik ezt, csak így elég borsos felárat fognak számolni.

2019. júl. 13. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Szabályosan bevan neki kötve, be is van jelentve. Az akna nincs már használva. Csak mikor kötötték kb 5 éve, nem lett kiszipantva a régi emésztő. A utcai hálózati csatlakozási útmutatóban szerepelt, hogy kötelező a szippantás de az elmaradt az élettársa okoskodása miatt .. Most a rengeteg eső belefolyt és kiöntött.


Egyébkènt nagyon nagy akna kb 20 éve volt utoljára szippantva.

2019. júl. 14. 00:27
 5/14 A kérdező kommentje:
De 5 éve még használták*
2019. júl. 14. 00:32
 6/14 anonim ***** válasza:
15%

Kicsit zavaros a történet, de én úgy értettem, hogy az akna már nem aknaként funkcionál, hanem csak egy nagy tároló, amibe most a csapadékvíz bejutott, és kiöntött.

Azt is észrevettem, hegy nagyon hibáztatsz valakit, de talán neked most nem okoskodnod kellene, hanem ásót, kapát vagy lapátot kézbe venni, és "eldugaszolni" az akna vízbefolyási nyílását.

Nekem is van kiiktatott aknám, semmi gondom vele, le van zárva a teteje, zárt, föld alatt van, nem büdös, nem fertőz, stb. Ha a tiéteket kiszippantjátok, és minden így marad, ahogy van, akkor időnként fizethetsz egy csomó pénzt az esővíz elviteléért. Büntetést meg miért rónának ki? A Vízműnél ez az akna már nem szerepel(het) vízellátással kapcsolatos aknaként. A "nagyon okos" élettársnak igaza van, te meg ne okoskodj a rokonod helyett, gondolom, hogy felnőttek már (élettársak), szerintem a legkevésbé van szükségük egy külső okoskodóra, persze ha a gyámjuk vagy, akkor jogod van hogy foglalkozz a dolgaikkal. Ha csak unatkozol, vagy viszket valamid, akkor inkább vakard meg, és ne keverd a sz@rt közöttük. Foglalkozz a te dolgaiddal, ha nálad már minden tökéletes, akkor ülj ki az ablakba, és mutogasd magad!

2019. júl. 29. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

6/6

Az akna 90%a szennyvíz. 5. éve lett kivezetve a szennyvíz a városi hálózatba, így használva nincs, de szippantva akkor nem lett, és azóta sem ) sajnos most a hatalmas esőkor a maradék helye betelt és a szennyvízzel kevert trugyi folyt szanaszét. 1 hónap telt el a vihar óta, azóta lecsökkent a vízszint kb az eredetire (90%-os telítettség), de ha jön a következő nagyobb vihar akkor újra kifog önteni.


Ha legalább egyszer ki lett volna szippantva, a utcai hálózatra való csatlakozás után, akkor valóban esővíz folyna bele és öntene ki, az nem is érdekelne, de a szennyvíz azért más.


Valóban nem nekem kéne ezzel foglalkozni, hanem nekik, csak sajnos rokonom olyankor már tőlem várja a segítséget, ugyanis az élettárs olyankor ha baj van semmibe nem segít, csak utólag okoskodik, hogy mit hogyan kellett volna csinálni.


A büntetést azért kérdeztem meg, mert a utcai hálózatra való csatlakozáskor benne volt a bekötési utasításba, hogy a régi aknákat mindenféleképp ki kell szippantatni. Csak hát ugye a vízműtől ezt senki sem ellenőrizte. így elsősorban az élettárs okoskodása miatt elmaradt, mert drága. Most bezzeg a felelősséget nem vállalja, inkább elhitette rokonommal, hogy az nem az aknából jött. (persze közelről meg sem nézte, inkább elment otthonról)

2019. aug. 6. 20:18
 8/14 anonim ***** válasza:

Ismét a "6-os" vagyok: Nem lehet annak a szerencsétlen tárolónak a "bemenetét" ledugaszolni? Zárjátok le, és hintsetek sót (az emlékére...).

Ha az esővíz nem tud bejutni, és a szennyvíz becsatlakozás is megszűnt, akkor nem tud plusz víz bejutni, és így kiönteni sem... Gondolom én...

2019. aug. 7. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Kőműves talán megtudná oldani, körül betonozással. Sajnos a tégla falazat és a beton fedő között van több lyuk is, meg egy nagy 50 cm beszakadt része is.


Csak ugye ha valamire sikerül nagy nehezen rábeszélni a rokonom (ő is nehéz esett) akkor jön az élettársa és vagy lebeszéli, hogy "nehogy költsél ilyen baromságokra", vagy kitalálja, hogy ő "majd egyszer" megcsinálja, nem kell szakember. (egy egyszerű konyha kifestése: 4 év könyörgés után neki állt, lefestette csiszolás, glettelés, javítás nélkül)

2019. aug. 7. 12:12
 10/14 anonim ***** válasza:
0%

Kedves Kérdező! A szomorkodásod (és vádaskodásod) a továbbiakban nem olvasom el. Amúgy, Szüleim ki tudták meszelni a helyiségeket, persze nem úgy, hogy panaszkodva ültek valamiféle kütyü előtt A MUNKA HELYETT...

Na, pá!

2019. aug. 8. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!