Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Ha egy településen nincs...

Ha egy településen nincs lehetőség csatlakozni a szennyvízhálózatra mert nincs kiépítve, akkor mi a legjobb megoldás?

Figyelt kérdés
Ha egy településen nincs lehetőség csatlakozni a szennyvízhálózatra mert nincs kiépítve, akkor mi a legjobb megoldás? Derítőt éppíttetni és azt szippantatni, víztisztítót üzemeltetni és azt szippantatni? Van más megoldás is? Ha nincs lehetőség felcsatlakozni a hálózatra akkor kell talajterhelési adót fizetni bármelyiknél?

2019. febr. 24. 16:20
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha nincs semmi akkor a viztisztitó a legjobbmegoldás.
2019. febr. 24. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha nincs kiépítve a szennyvízhálózat, akkor nem kell talajterhelést fizetni. Legalábbis nálunk féléve vezették be a csatornát (Pest megye) addig nem kellett, most már kell fizetnie annak, akinek emésztője van. Szerintem ez egyfajta "büntetés" azoknak, akik nem tudták fizetni a közel 300ezres csatornát és utána pluszban a rácsatlakozást.
2019. febr. 24. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Érdekesen működnek. Amíg nincs hálózat addig nincs adó, ha kiépítik akkor hirtelen fizessél, pedig egyébként nem terheled jobban a talajt mint addig tetted. Ha nem akarsz fizetni, akkor meg fizessél a csatlakoztatásért, tehát mindenhogy fizet az ember.
2019. febr. 24. 17:53
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
Csinálsz egy ülepítőt de tilos bevallani a vízműveknek mert talajterhelést kell fizetned minimum, de akár bírságot is kiszabhatnak
2019. febr. 24. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

#4

És akkor mit mond, hogy hova tűnik a szennyvize?

Azt senki nem hiszi, hogy nem kakál, nem fürdik, nem mos, stb...

2019. febr. 24. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Törvény szerint, ha nincs kiépítve utcai gerinchálózat, akkor talajterhelési díjjal nem sulytható a lakos.

Ha ki van építve, akkor igen és gyakorlatilag kétszer fizet, hiszen a az elfogyasztott ivóvíz mennyiség alapján busás "büntetés" mellett szippantatni is kell a szennyvizet, ami szintén nem olcsó, tehát a csatorna bekötésre fordított összeg viszonylag hamar megtérül.

A talajterhelési díjnak két oka van. Az egyik az, hogy régen az emésztőket hézagosra építették, hogy a fölösleges víz elszikkadjon a talajban, csak a sűrűje maradjon a gödörben. Terhelte a talajt. Tilos volt ez akkor is és ma is, még is valós jelenség.

A másik oka az, hogyha már nem kevés közös és közpénzen kiépítették a gerinchálózatot, akkor egyfajta kényszer ez arra, hogy az emberek rá is kössenek, használják azt.


A kérdésedre a választ én úgy egyszerűsíteném le, hogy mennyire akarsz ezzel a kérdéssel foglalkozni és hogyan? Egy emésztő kevésbé problémás, viszont ha megfelelően építed ki, viszonylag gyakran kell szippantani.

Egy házi szennyvíztisztító műnek van némi energia felhasználása, olykor foglalkozni kell vele, ellenben kevesebbszer kell szippantani, főleg ha a végére csinálsz drénes szikkasztót a talajba. Nyilván ez kényesebb, de hosszútávon lehet olcsóbb.

2019. febr. 28. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!