Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Érzékeny a bőröm, milyen...

Érzékeny a bőröm, milyen mosószert használjak?

Figyelt kérdés
Kipróbáltam a mosószódát, de az kivitte a ruhák színét, így nem szívesen használnám többet. A frosch baba mosószer ami bevált, viszont baromi drága és nem tudom miden hónapban megvenni :( Valami tipp egy olcsóbb megoldáshoz?

2019. aug. 14. 22:15
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
77%
Van még más sensitiv babaruha mosószer, nézz körül a Dm-ben vagy a Rossmannban. Vagy próbáld ki a mosódiót, az is kímélő. Van folyékony változatban is.
2019. aug. 14. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
70%
mosószódát fehér ruhákhoz szokás használni. a mosódiót ajánlom én is, illetve dm, rossmann saját márkás termékeit.
2019. aug. 14. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 xp ali ***** válasza:
85%
Nekem is érzékeny és az assznypajtásnak is az. Mi márkás folyékonyt használunk és nem adagoljuk túl. (A mosódió nem mos rendesen, legalábbis ahol kemény a víz, ott nem. És arra is lehet alleriás valaki. A mosószer nélküli csodacuccok meg nagy átverések.) És a lényeg, hogy öblitő helyett 20%-os ecetet használok, kb 0.25-0.5 deci/mosás. Az öblítőre is lehet ám allergiás valaki! Az ecet eltávolítja a mosószer maradványokat a ruhából.
2019. aug. 14. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
71%
"A mosódió nem mos rendesen, legalábbis ahol kemény a víz, ott nem" ezt nem is tudtam. köszi az infót! akkor a mostani lakhelyemen inkább ki se próbálom.
2019. aug. 14. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
29%
Nekem a mosódió és ecet kombó egyeltalán nem vált be. Nem lettek tőle szépek a ruháink, beszürkültek és rémes illatuk/tapintásuk lett. Persil sensitivet használok. Akciosan szoktam megvenni a legnagyobb flakonnal. Jó pár hónapig elég. Öblítésre pedig egy fél kupak silan sensitive.
2019. aug. 14. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
90%

A legtöbb allergiát az öblítő okozza, mert az ott is marad a ruhában. Váltssd ki ecetre, ez a legegyszerűbb próba. Mi ugyan annyi 20% osat használunk mint öblítő kell.

Mosásra mèg ajánlanám a mosószappan(házi) pelyhet, de ezt csak neten tudsz rendelni. Ezt mosószódával keverve teljesen jó.

2019. aug. 15. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
29%
A drágább ruhákat is ezekkel a szerekkel mossátok? Nem fakulnak ki a színek? Nem lesznek kemény tapintásúak a ruhák?
2019. aug. 15. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)


A silan sensitive nem viszi ki a ruhák színét? mert elvileg fehér ruhákhoz való, ezért nem is mertem kipróbálni.

Dm sajátmárkások közül melyiket ajánljátok? Azok elég olcsónak tűnnek :)

Mosódiót hol lehet venni? csak folyékony mosódiót láttam még eddig tescoban, de elég fura, sötétbarna színe van, kicsit félek tőle.


Nemrég láttam souldrops sensitive mosószert. Nem szuperolcsó, de elérhetőbb árkategória, mint a froschos. Esetleg valaki próbálta már?


Öblítőt érdemes használni? Azt hittem az arra való, hogy semlegesítse a mosószer lúgos kémhatását és így gyengédebb legyen az anyag a bőrhöz. Szívesen kihagynám a mosási rutinból, csak félek, hogy úgy esetleg lúgosak és kemények maradnak majd a ruhák és irritálni fogják a bőrünket.

Silan sensitive öblítőt használunk azzal nem volt gondunk szerencsére. Régebben kipróbáltam az ecetet is, a ruháknak szép lett tőle a színe és puhábbak voltak, mint egy sima öblítőtől, viszont én nem bírtam elviselni a szagát, illóolaj cseppekkel is kipróbáltam, de úgy is ecetszagúak maradtak a ruhák. :(

2019. aug. 15. 10:49
 9/15 anonim ***** válasza:
87%

- Mérd le egy digitális mérlegen a berakott száraz ruha súlyát.

- Ehhez adagold a gyári ajánlás felét, lágy vízre, minimális koszra értve. Ha keményebb a vizetek, vegyél DM-es vízlágyítót hozzá. Ne a mosószerből adj többet!

- 40 fokon moss

- Használj előmosást (A főmosás mosószerének a negyedrészét öntsd ide)

- Maximális centrifugát használj

- Felejtsd el az összes öblítőszert!

- 1 evőkanál 20%-os ecetet önts az öblítőrekeszbe


Tiszta lesz a ruha, és semmilyen allergiás izét nem fogsz érezni.

2019. aug. 15. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Ecetet használj öblítő helyett. leírták, hogy az ecet savassága semlegesíti a mosószer lúgosságát, és kiszedi a ruhából! Ez így igaz. Az ecet hajmosás utáni öblítésnél is használták, mert szép lett a haj tőle.

Az öblítők a szálakat rendezik és a bevonatuktól finomabb és főképpen illatos a ruha, mert az emberek ezt szeretik. A rátapadt vegyi anyag irritálja a legtöbb embert. Még a babás öblítők is irritálhatnak..

Az ecet előnyösebb. és fixálja a színeket, szagtalanít.

A mosódió sztem nem sokra jó, több tesztben (otthoni-házi) annyit mosott mint a meleg víz. Ráadásul jól lerakódik a mosógépben és barnás foltot tud hagyni a világos ruhán; valamint gyorsan bomlik és büdösödik miatt többször kell a mosógépet tisztítani.

2019. aug. 15. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!