Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Érzékeny a bőröm, milyen...

Érzékeny a bőröm, milyen mosószert használjak?

Figyelt kérdés
Kipróbáltam a mosószódát, de az kivitte a ruhák színét, így nem szívesen használnám többet. A frosch baba mosószer ami bevált, viszont baromi drága és nem tudom miden hónapban megvenni :( Valami tipp egy olcsóbb megoldáshoz?

2019. aug. 14. 22:15
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

A legjobb és legolcsóbb megoldás az ecet!

Az 1 evőkanál mennyiséget én keveslem.

Nálam azzal van feltöltve az öblítőrekesz. A ruhának nem lesz ecet szaga, ha mégis (mert kevés a ruha) az a szárításnál kimegy belőle.

2019. aug. 15. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
74%

Egészen pontosan az a lényeg, hogy az utolsó öblítővíz ami kifolyik az Ph7-es, azaz semleges kémhatású legyen. Annyi ecet, vagy öblítőszer kell(ett volna) ami ezt teljesíti. Ha azok nélkül is ilyen kémhatású (lenne) akkor nem kell hozzá semmi, mert megfelelő mennyiségű mosószert használtál az adott mennyiségű és koszosságú ruhákhoz, azaz az összes mosószert felvette a kosz, a ruha pedig tiszta lett, majd kiöblítette, kicentrifugázta a fázisok között. Az 1 evőkanál 20%-os ecet ami kb 10-20ml tökéletesen elég szokott lenni a persil folyékony mosószer mellé ami szintén csak kb fele-2/3-a a gyári ajánláshoz. Ha koszosabb a mindennapi ruha, be kell nyomni az előmosást és így feloldja, kidobja a vízből a nagyja trutyit, tehát a főmosáskor nem kevergeti magában.


Aki bekötteti lefolyóba a gépét az nem tudja leellenőrizni, így, hát mit csinál? Jól odaßassza a mosószert-öblítőt-ecetet totálisan értelmetlenül, fölöslegesen, pazarlóan, környezetkárosítóan. Egyébként az öblítések során is látszik, hogy mennyire habzik a kifolyó víz. Ha már semmit, akkor az ki van öblítve. Az öblítés lényege a mosószer eltávolítása. A kanálnyi ecetet fel szoktam önteni hideg vízzel a tartályban, hogy ne párologjon ott fölöslegesen amíg vár a sorára. Aztán megy bele a 10-12 liter utolsó öblítővízhez a mosás legeslegvégén.

2019. aug. 15. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
74%
jav: perwoll
2019. aug. 15. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :) Én mindenkinek zöld kezet adtam, nem tudom ki pontozgatja le a válaszokat és miért :( Nekem minden válasz hasznos!


Ezek szerint mind1, milyen mosószert használok, ha ecettel öblítek?

2019. aug. 16. 14:15
 15/15 anonim ***** válasza:
80%

Használj tisztességes mosószert, ne azokat a bioizéket, viszont sohase csak pofára öntsd nyakon. Por helyett folyékonyat használj, és bátran kísérletezd ki mi elég a ruháidhoz. Alapvetően nem koszosak, csak az izzadságot kell kiszedni. Ahol koszos, ott bevizezed és dörzsölj rá egy kis mosószert (abból amit bele is fogsz önteni) magyarul folttisztítsd (ingnyak, kéz)


Öblítőszer alapvetően nem is kell, a hideg vizes öntögetés az öblítés, de azért biztos ami biztos, egy kicsi ecetet adj az öblítős részbe, gyári löttyöt nem kell. (a mosást is nagyon megdrágítja, ha minden összetevőt kiszámolnál a felhasznált áram-víz-mosószer-ecet/öblítőtrutyi mennyiségében.


Próbáld ki, hogy egy vödörben (10liter 40fok) kézzel kimosod a bugyikat, majd átöblíted 3x hideg vízzel, (10liter) majd még egyszer, de abba teszel 1 evőkanál ecetet is. A kezeden fogod érezni, hogy nem lesz nyálkás-szerű érzet, se kiütéses.


Az is lehet, ha csak benyomnád a plusz öblítést ecet se kéne Ez +10 liter vizet, +1 centrifugálást, +10 percet jelent.

2019. aug. 16. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!