Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » A szárítógép mennyire energiap...

A szárítógép mennyire energiapazarló, ha az összehasonlítási alap a napokig tartó extra fűtés?

Figyelt kérdés

Olvastam hogy pl. a mosogatógép még energiát is spórol, takarékosabb ha az dolgozik, mintha kézzel mosogatnék.


A szárítógéppel mi a helyzet?

Mármint persze, 1-2 óráig áramot használ. Na de ha azt vesszük, hogy szárítógép nélkül télen napokig jobban kellene fűteni a lakást hogy száradjanak a ruhák, azzal gázt/fát/villanyt/egyebet kell használni sokkal nagyobb mennyiségben...


Röviden: mennyire "zöld" egy szárítógép energiafelhasználás szempontjából a teregetéshez képest?


(Tegyük fel, hogy a szárítógépünk egy új, energiatakarékos modell és a fűtésünk is átlagos-korszerű rendszer.)


2019. nov. 21. 10:40
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom, én sosem fűtöttem extrán az miatt, hogy száradjanak a ruhák. Egyedül az áztmeneti már vagy még hűvös őszi tavaszi napokon száradnak nehezebben, de akkor sem fűtök ez miatt be. ha amúgy nincsen rá szükség, mármint normál ütemben fogynak a ruhák, nincs extra igénybevétel, van hely teregetni, akkor szerintem fölösleges. Én a téli időszaktól és a nyirkos időtől eltekintve mindig kint teregetek (nyilván ez nem mindenkinél opció), de amikor bent kell is simán elférek, szárad minden rendben, sosincs emiatt extra üzemmódban pluszban fűtve. Sok kisgyerekes anyuka szereti, aki nem akar bajlódni a teregetéssel, ahol kerülgetni kell a szárítót, nincs hely, sok a gyerek, bepakolnak, aztán minden megy a szárítóból a szekrénybe. Nekem nem gond ez, nem teher és eleve minimális gépet használok, csak amit kell, nem vagyok ellene, csak így alakult. A leírt paraméterekkel, (korszerű gép és fűtés) sem mindegy az igénybevétel. Mi négyen vagyunk, két gyerek, mondjuk már nem kicsik, nálam biztosan felesleges lenn egy szárítógép, amikor csak lehet, napon teregetek és amúgy is van bőven annyi ruha, hogy pár naponta ha bekapcsolom elég mindenkinek minden és ugye teregetni sem gond, vasalni meg amúgy is csak azt vasalom, amit nagyon muszáj. Nálam csak plusz energiaforrás lenne, lévén semmilyen pluszt nem használok akkor, mikor száradnak a ruhák.
2019. nov. 21. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Hát nálunk extra fűtés nélkül bebüdösödnek. Kicsi lakás, nagyon bepárásítja egy szárítónyi ruha.
2019. nov. 21. 11:11
 3/9 anonim ***** válasza:

Hát, ha kis lakásotok van és még extrán fűteni is kell, akkor biztosan megéri. Sokaknak van, barátoknál, anyunál, tesóméknál is, mindannyian szeretik és egyiküket sem hallottam panaszkodni, hogy extra költségük lenne miatta. Pláne, mivel a vasalást szinte teljesen ki lehet vele küszöbölni és az is energia, szártógép után már csak az extra kényes repi ruhákat kell vasalni. Minden mosási napon pluszban fűteni biztosan költségesebb, mint bekapcsolni egy energiatakarékos szárítógépet, ami után általában már a vasalást is megspórolod. Persze ki tudod számolni, ha nézel egy hozzávetőleges teljesítményt egy modellnél a neten, nyilván csak akkor, ha tudod mennyi az a plusz fűtési költség kb, ami a szárítások alkalmával keletkezik egy hónapban. Esetleg ezt olvastad már?:

[link]

2019. nov. 21. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Én amikor mosodában dolgoztam, akkor gondoltam, hogy veszek egyet.

Mindig is idegesítettek a szárítók, ha vendég jön, el kéne pakolni, ha nem jön vendég, napokig lusta vagyok leszedni, plusz a lakás is kicsi.

Én örülök, hogy megvettem, bár egy profi modellnél jóval lassabban szárít! Kb. 2,5 óra, mire megszárad egy mosásnyi nekem, és nem túl halk! Szó ha van lehetőség, olyan helyre tedd, ahol be tudod rá csukni az ajtót, illetve én akkorra szoktam a szárítást időzíteni, ha nem vagyok otthon.

Nem fogyaszt túl sokat szerintem, és engem kárpótol a kisebb helyigény miatt, plusz egyszerűbbé teszi az életem.

2019. nov. 21. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Ja, már megvan a gép. :)

Az allergiám miatt szinte kötelező....

Csak kíváncsi vagyok, hogy mennyire környezetbarát megoldás.

2019. nov. 21. 13:08
 6/9 anonim ***** válasza:
20%
Az mennyire környezetbarát, hogy minden reggel autóba ülünk? Vagy hogy évente több millióval nő a repülő utasok száma? Mennyi kerozin jut akár ebbe a percben is a levegőbe? Ezek mellet számít valamennyit a szárítógép fogyasztása? Az egész környezettudatosság a világ legújabb marketingfogása... és sajnos egyre többen dőlnek be neki :(
2019. nov. 21. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nem ez volt a kérdés, de köszönöm. :))
2019. nov. 22. 08:33
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha már meg van véve a gép kívánom hogy jó legyen. Én a ruha szárítási és egyben lakás párásodási gondot elektromos kompresszoros páramentesítő készülékkel oldottam meg ami naponta több liter vizet kiszedett a levegőből. A ruhák egy éjszaka alatt mindig megszáradnak és a levegő is kellemes.
2019. nov. 24. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én nem az anyagiak miatt vettem, így azt nem tudom neked megmondani.

De ma is 2 adagot szárítottam, és bár nem tudom pontosan, mekkora a tartály, legalább 2 literesre saccolom.

Még le is állt, mert tele volt a tartály, kiborítottam, utána folytatta a programot.

Tehát a 2 szárításból kb 5 liter víz keletkezett, ami hagyományos teregetésnél a ház légterében landolt volna.

Aki valaha is találkozott penésszel, az tudja, mit jelent ez, és bármit megtesz az elkerüléséért.

Mi állandóan penészedtünk, mikor bentre teregettem, aztán 2-3 éve már télen is csak kintre teregettem, és nagyon sokat jelentett. Az ablakokon meg állt a víz minden reggelre.

Az, hogy vizesednek a falak, festeni kell, penészölőt kell venni, és beszívod a tüdődbe a penészt, szerintem sokkal rosszabb, mint heti 2kWh-val többet elhasználni.

Remélem, bevált a géped, én nem bántam meg az enyémet! :)

2019. nov. 24. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!