Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Melyik mosószerrel lehet...

Melyik mosószerrel lehet hatékonyan ruhát mosni 90 fokon mosógépben? Több lent.

Figyelt kérdés

Van itthon most pl. Tandil, de a címkéjén az áll, hogy 20-60 fokos mosáshoz való.


Plusz ezt is olvastam:

"40-60 fok általában elegendő. 60 fok felett indul meg a nemkívánatos mészkicsapódás a mosógépben, ráadásul az enzimek sem hatékonyak ilyen magas hőmérsékleten."


Azért van valamilyen mosószer, ami 90 fokon is hatékony és ha igen, akkor melyik az?


A mosószóda is kicsapódik 90 fokon? És a mosószappan?


Ti mivel mostok 90 fokon?



2019. nov. 26. 21:18
 1/7 anonim ***** válasza:
Mosószappan nem csapódik ki és a mosószóda sem, mivel nem adalék. A mszappan ok, a mszóda adalék hiányában a beengedett hidegvíz sokk miatt a koszt engedi vissza. Mit mosoly 90 fokon?
2019. nov. 27. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Szoktam mosni fehér pamut cuccokat is 90 fokon (pl. törölköző, ágyneműhuzat, póló, zokni), de most mikroszálas törölközőt szeretnék így mosni.

Külföldi weboldalakon azt láttam, hogy ezt magas hőmérsékleten kell mosni, speciális mosószerrel. Ilyen mosószerem nincs,de már mosószappannal mostam, az megfelelőnek tűnt.

2019. nov. 27. 07:51
 3/7 anonim ***** válasza:
A mikroszál műanyag, 60 C-on olvad. Csak szólok.
2019. nov. 27. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem olvad, már mostam 90 fokon!
2019. nov. 27. 13:19
 5/7 A kérdező kommentje:
Pontosítok: 95 fokon mostam.
2019. nov. 28. 09:40
 6/7 anonim válasza:
Amelyek tartalmazzák a gumit azokhoz nem szabad öblítőt is hozzáadni mosàskor. A Tandil címke szerint a selyem tartalmú anyagokat ne mossuk vele. A micro szál az öblítőt szerette, de valóban összezsugorodott az anyag, olyan alakja lett a takarónak mintha hullámos volna, úgy is maradt a sok 60 fokos mosàstól a folyékony mosószerrel.
2022. aug. 6. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

A legtöbbször magas hőfokon mosom a mikroszálasokat és semmi bajuk nincs.


A Tandilnak most van egy fajtája, amelyik 90 fokon is bírja. Illetve nem tudom, hogy 90 vagy 95 fokon. Az új kék Tandil.

2022. dec. 29. 02:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!