Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Ha egy ruha szárítógépben...

Ha egy ruha szárítógépben összement, újabb mosás-szárítás során még egyszer össze fog menni, vagy az anyag csak 1x tud?

Figyelt kérdés

Tavaly vettem a szárítógépet, több ruhánk összement benne, mert a legerősebb programot használtam.

Utána olvastam itt sok véleményt, kb fele-fele arányban írták, hogy csomó minden összement, vagy hogy nem ment össze semmi.

Na sebaj, tanultam belőle.

Van, amit most szándékosan tettem be a forró programra, mert kicsit nagy volt, hátha pont jó lesz. Na az pont nem ment össze. :)


De a kérdésem, hogy ami össze tud menni, az csak egyszer? Vagy ha újra szárítom, akkor megint kisebb lesz?

Mert ugye az a max hőmérséklet, amivel szárítok, már hatott úgy arra a ruhára, ahogy tudott, a textil összezsugorodott, akkor a következő meleglevegő-adag hatására hogy fog viselkedni?



2019. nov. 29. 18:50
 1/8 anonim ***** válasza:
27%
Igazából nem is összemennek, hanem az eredeti méretükre állnak vissza. Mi is úgy éreztük, hogy összemennek a ruháink, de ahogy felvesszük kis idővel már olyan mint előtte.
2019. nov. 29. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Laza szövésű anyagok (gyapjúfélék, flanel, stb.) tényleg összemennek, minden szárításnál egyre jobban. A többi látszólag kicsit összeugrik, de ahogy felveszed, kisimul a megszokott méretre.
2019. nov. 29. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
54%
Igen! Minden egyes mosásnál kisebb lesz 5 centivel!
2019. nov. 30. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Másodiknak köszönöm!


Első: nem vagyokhülye, érzem azt, hogy az ujja rövidebb lett egy felsőmnek.

Nem arról van szó, hogy összeugrik, aztán kitágul. Ez egy sima mosásnál is megtörténik egy farmerrel, szárítógép sem kell hozzá. De azért köszi neked is, hogy segíteni próbáltál!


Harmadik: te meg egy igazi idióta vagy. Büszke lehetsz magadra. Ja...nem.

2019. nov. 30. 11:13
 5/8 anonim ***** válasza:
3-as vagyok bocs, van egy kis igazad elsősorban viccnek szántam. Bár idióta kérdésre nem kell csodálkozni ha idiótának tűnik a válasz is.
2019. nov. 30. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Látom megsértődtél valamelyik válaszadó miatt de tényleg ha elolvasom a kérdésedet miszerint Tavaly???? vettél mindegy mit és egy év múlva november végén megkédezed hogy hogyan kell használni azért tényleg furcsa.
2019. nov. 30. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nem írtam ilyesmit.

Nem kérdezem, hogyan kell használni.

Azt kérdezem, ha többször tennék be olyasmit, vajon többször összemenne-e.

Amik összementek, azok akkor, frissen, előző télen. Azóta olyasmit nem teszek bele.

Szóval ez kissé ki lett forgatva...

2019. nov. 30. 18:24
 8/8 anonim válasza:
Én úgy tapasztaltam, hgy csak első mososkor mennek ossze és ha utána hideg alá teszed és levegőn szárító akkor újra nagyobb méretű lesz. Esetleg próbáld ki
2023. szept. 24. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!