Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Milyen mosogatógép tablettát...

Milyen mosogatógép tablettát hasznàltok?

Figyelt kérdés
2019. dec. 30. 19:29
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
57%

JAR-t, nekem ez tűnik a legjobbnak. (kézi mosogatáshoz is)

De ez nem tabletta, hanem kis puffancs zacskók.

2019. dec. 31. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Sunlight.
2020. jan. 3. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
33%

Ez a mosogatógép és mosógép tabletta/kapszulás szerek tipikusan szép példája a merketing hülyítésnek :D


Nyilván a gyártónak sokkal szebb bevételt lehet elérni a "darabonkénti" árúsításban, mint ömlesztve, zsákba, palackba csomagolva. És hát a felhsználónak is drágább ha egy mosásra kiszámolja. Nyilván nem arról az +50 Ft-ról van szó... De hát na... többet fizetni akkor van értelme, ha annak van is előnye. De én még nem jöttem rá mi az ezeknél :)


Pl én mosogépben próbáltam 10-15 éve mikor még ingyen osztogatták a tabikat. Hát nagyon nem tetszett. Mint műszaki ember nemigen hiszem, hogy amikor a gép elektronikája "eldönti" mikor mit adagoljon (mosószer és öblítő), majd az "időre" és vízhőmérsékletre szétolvadó csodatabletták középen a gyöngy majd pont ugyanolyan precízen működik.


Ráadásul mi jó abban, hogy plusz komplexebb legyártani (+energia + környezteszennyezés), plusz csomagolóanyag amit kidobunk/feloldódik.


És nekem pl egyáltalán nem tűnik könyebbnek mosás előtt bontogatni a tabit és kukába dobni a zacsiját, mint beleönteni egy kis port.


Persze mosogatóporra már vadászni kell, hiszen szinte nem is kapni. Pár éve írtam is a Finish ügyfélszolgáltára... Miért? Válasz: Hát azért mert "nincs rá kereslet". Szívesen visszaírtam volna... az "@pátok facát"... Mert elkezdték a gyártók kivonni, és elhitetni hogy mennyire királyság a tabletta. Naná hogy "nincs rá kereslet" ha már alig kapni. :D :D


Ne ez az amikor a merketing elhiteti az emberekkel, hogy mi a jó nekik :) De valójában csak egyetlen előnyük van ami miatt gyártják. :) Nagyobb nyereség a gyártónak.


Ugyanez a mosógép kapszula/tabletta. A boltokban a porok aránya már drasztikusan esik az elmúlt időben...


Régebben emlékszem volt egy reklám, ahol egy teremben 2 tucat ember mutatja milyen macerás és lehangoló a ruhát berakni, és port beleönteni.... szinte kikészültek ettől. Bezzeg a mosókapszula... Bedobják és a csípővel boldogan bepöccintik a gép ajtaját. :) Gondolom mindenki emlékszik a reklámra. Na a tipikus manipulatív reklám szép példája. Mintha kapszulás mosásnál a ruha magától mászna amúgy bele a mosógépbe. :D :D Max 20 másodprec a különbésg egy kis port+öblítőt önteni a gépbe, mint a kapszulát beletenni. Szóval ha a lustaság fájni tudna, a gyártók még 100x-os áron is adhatnák. :D :D

2022. okt. 31. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Igazad van, én is ezt gondolom a kapszulákról.

Mosogatógépben a Somat folyékony verzióját választottam, teljesen elégedett vagyok vele.

Mosógépben pedig folyékony vagy por állagút.

2022. nov. 1. 07:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!