Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Használt ruhát hogyan lehet...

Használt ruhát hogyan lehet otthon fertőtleníteni?

Figyelt kérdés
bakterium, gomba ellene ha lenne benne stb.
2020. jan. 21. 16:18
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

https://www.gyakorikerdesek.hu/szepseg-es-divat__egyeb-kerde..

Akkor ez is a te kérdésed! Ott is kaptál jó válaszokat!

2020. jan. 21. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

Biztos nem penészes egy használt ruha. Nem jársz turiba?

Mi be szoktuk áztatni mosószeres vízbe, ázik néhány órát, lecseréljük a vizet, megint pár órát, aztán gépben kimossuk. Akkor mikor ezt bevezettük, meg mikor már turi volt, még nem volt Sanytol ruhafertőtlenítő, ami ma már van, én is használom, de nem feltéltenül erre.

De azt tudom amúgy ajánlani, a Sanytol ruhafertőtlenítőt, kis flakon átlag 1200,- Ft. (tescoban pl van, drogériában)

Beáztatod, ott hagyod benne, de az amúgy mosógépbe is önthető az öblítő helyett.

Turiban egyébként fertőtlenítik a ruhákat, vagy régebben csináltak valami gőzös fertőtlenítést, gondolom a beszerzésnél, ma már lehet nem mindenütt, de régen egyforma büdös volt mind. (úgy tudom)

2020. jan. 21. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
11%
Első körben simán kimosni ugye, anyagtól függően mit hogyan mivel. Aztán napon megszárítani, aztán behajítani egy lezárt nájloncsakóban a fagyasztóba dugni 3 napig, aztán kirakni a napra újra száradni, aztán kivasalni, aztán bedugni egy UV-C lámpa alá. NEM... Az UV-C lámpa még a fagyasztózás előtt lenne.
2020. jan. 22. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
nem járok turiba, nem vettem még használt ruhát. Ezért kérdeztem, hogyan érdemes otthon fertőtleníteni.
2020. jan. 22. 10:10
 15/22 anonim ***** válasza:
84%

12 vagyok, vegyél egy Sanytol ruhafertőtlenítőt, a baktériumok, gombák, vírusok ellen jó, szokásos rá van írva, és ez színes ruhákhoz is használható, nem fehérít, nem hypós. Ízlés szerint beleöntöd az áztatóvízbe, ezt akár többször is megismételheted, a gépi mosásnál az öblítő helyére lehet önteni, de akkor ez a szaga marad a ruhának. A flakonon minden rajta van, nyugi, egyetlen áztatás tökéletesen elég lesz annak a ruhának, teljesen biztos vagyok benne. Utána meg kimosod megfelelő programon gépben, rendes mosószerrel, öblítővel és rendben lesz.


(turis ruhákat azért válogatják is)

2020. jan. 22. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
57%
A legegyszerűbb módja a fertőtlenítésnek a vasalás. Bár a mai világban sokan feleslegesnek, időrablónak, unalmas maradi szokásnak tartják, de jó ha tudjuk, hogy a vasalás fertőtlenít. A magas hőmérséklet elpusztítja a legtöbb fertőzést előidéző kórokozót.
2020. jan. 23. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
DM-es fertőtlenítő öblítő ugyanazt tudja, mint a sanytol csak jóval olcsóbb.
2020. jan. 23. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Frankó műszálas cuccot nem biztos, hogy a vasaló alá kéne tolni.
2020. jan. 23. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
100% poliészter, nem vasalható és nem mosható felirattal. :-(. jó kis feladvány h akkor hogyan is tisztítható
2020. jan. 23. 19:46
 20/22 anonim ***** válasza:
Mégegyszer, utoljára leírom: sanytol! Beáztatod hideg vagy nagyon langyos vízbe, picit átnyomkodod a vízben, utána kicsavarod és kirakod száradni! Nem lesz baja ettől!
2020. jan. 23. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!