Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Penészedésre hajlamos párásodó...

Penészedésre hajlamos párásodó lakásra bármi megoldás?

Figyelt kérdés
15 éves lakásba költöztem pár éve, első emeletre. Nagyon jó állapotú, újszerű lakás, de sajnos nagyon hajlamos a párásodásra, ami miatt a szobák kifelé eső sarkai a padlónál és fent a sarkokban (ahol nincs mellette másik lakás, hanem kívül a ház széle felé kertre néz) idővel elkezd bepenészedni, főleg télen. 3 éve lakom itt és mindennel próbálkoztam, folyamatos harcot folytatok a sarkokban megjelenő fekete penészfoltok ellen. Próbáltam állandóan szellőztetni, eleinte vettem minden szobába kettő ilyen műanyag dobozkát, amibe párnácskát vagy korongot kell cserélni és gyűjti a dobozka aljába a vizet, még az ablakok alját is átfurattuk és szereltettünk szellőző nyílást ahol folyamatosan süvít be a levegő és végül vettem drága páraelszívó gépet ami egész nap megy és nap végére több liter vizet gyűjt a tartályába de sajnos semmi sem használt. Pár hét elteltével újra megjelennek a sarkokban a penészfoltok, amiket Mellerud penészölővel befújok, aztán szivaccsal óvatosan eltávolítom, de ezzel mindig a festéket is lehozza, utána létrával nekiállok visszafesteni fehérre a fal sarkait és ez a művelet ismétlődik havonta. Valaki tapasztalt hasonlót, van erre bármi végleges vagy időszakos megoldás, ötlet? Vagy bármi szer, kezelés ami késlelteti a penész képződést?

2020. febr. 3. 09:46
1 2
 1/15 anonim válasza:
8%

"bármi megoldás"...

Gyújtsd fel?

2020. febr. 3. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Párátlanító készülék és/vagy szárítógép. Minden más próbálkozás szerintem hiábavaló.
2020. febr. 3. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Passz, nálunk is megy a páramentesítő gép, a ruhákat szárítógép szárítja, alig főzünk stb., de hetente visszapenészedünk. (Nálunk az alsó sarkokban nőnek cuki fehér pamacskák a parkettaszegélyen.....)

Én már kezdem feladni.

2020. febr. 3. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
91%

Szellőztetés és szobánként páramentesítő. Az a baj, hogy a pára mellett a hőhíd jelenti a legnagyobb gondot. Vagyis amíg magas a páratartalom, van lecsapódás is a hideg pontokon.

A páramentesítők egy adott kapacitással üzemelnek, nem tudnak megfelelően mentesíteni egy komplett 40-50 nm-es lakást sajnos.

A legjobb az lenne, ha ezeket meg lehetne szüntetni.

Ha más nem, akkor balga megoldásként lehet tennék valamilyen fűtőtestet abba a sarokba is. Ha esetleg van, akkor érdemes egy kis olajradiátorral próbálkozni, aztán majd meglátod használ-e valamit.

Egyébként a penészt ne törölgesd nedves ronggyal, elterjeszted. Miután lefújtad Szavoval, max itasd fel a lecsorgó többletet. Kifehéredik tőle.

Még esetleg a penészölő festéket lehet kipróbálni, de hosszútávon azt sem gondolom megoldásnak.

2020. febr. 3. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
A szellőztetés értelemszerűen jó dolog, de hacsak az ember nem munkanélküli, akkor megoldhatatlan napi 1-2 párperces alkalomnál gyakrabban. :(
2020. febr. 3. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Én vásároltam egy ózongenerátort pár éve.

[link]

2020. febr. 3. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Írb be a google keresőjébe: arimeo rejtett ablak szellőző.A penész. De a facebbbok-on is megtalálod. Itt röviden: A penész véglegesen akkor tűnik el, ha a lakás levegőjének a páratartalmát a megfelelő szinten tartjuk.Ha tömítéssel ellátott ablakod van, mindegy, hogy fa vagy műanyag, akkor ehhez nem elég reggel , este, stb, az ablakok nyitásával szellőztetni, mert a lökésszerű szellőztetések után a páratartalom rövid idő eltelte után annyi lesz, mint a az ablakok kinyitása előtt volt. Ezt egy páratartalom mérővel könnyen le tudod ellenőrizni. Folyamatosan kell egy minimális szellőzést biztosítani. A németeknél létezik a nedvesedés, azaz a penész ellen védő szellőzésre előírás. Nem kell megijedni, nem hűl ki a lakás. Épp ellenkezőleg. A szellőzésnek ez a minimális mértéke megfelelő szinten tartja a páratartalmat,az alacsonyabb páratartalmú levegő felfűtéséhez kevesebb energia kell. Ezen túl a falak is kiszáradnak, hővezetésük alacsonyabb, kevesebb a falakon távozó hőveszteség. Ezt a szellőzést ott, rejtett ablak szellőzőkkel oldják meg. Ezek bezárt ablak mellett is huzatmentesen biztosítják az előírt minimális szellőzést, nem kell ablakot nyitni, nincs több hypózás stb. A Klubrádióban volt erről egy riport Utcafront, 2020.01.11. az adás végén.De ha beírod a keresőbe: arimeo rejtett ablak szellőző ott is megtalálod magyarul. Nekünk a fürdőben és a lomosban volt penész. Mióta beszereltem az ablakba azóta nincs penész.Nem nagy beruházás.Hogy kerül a pára a lakásba? Nem kívülről, azt mi magunk visszük be a lélegzéssel , mosással stb. A szellőzés azért tud szárítani, mert hiába magas a külső hideg levegő páratartalma, ha felmelegszik, sokkal több párát lesz képes felvenni, majd azt a lakásból való kilépéskor magával viszi.
2020. febr. 4. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem télen a konyhaablak felett jött elő mindig a penész. Aztán találtam ezt a fajta penészirtót.

[link]

Jelenleg itt nem kapható, de keress rá neten vagy a PG Colornál, (mi is ott vettük) ezerszer jobb, mint a Szavó. Befújtuk párszor, és el is tűnt a penész. Gondoltam, majd visszajön, de nem jött. A biztonság kedvéért nyáron kifestettünk a Polifarbe Platinum lemosható festékével, és [link] semmilyen penészt nem tapasztaltam azóta a konyhánkban.

2020. febr. 6. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Bocsánat, kétszer küldtem el a linket..:)
2020. febr. 6. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Kedves válaszadók! Köszönöm a jó tanácsokat :) Én is válaszolok nektek a kérdésekre:


Párátlanító készülékünk egy darab van, ami minden nap

megy, de csak az egyik szobában.


Szárítógép megvétele remek ötlet és folyamatban van!


Fűtőtestek vannak nem messze a saroktól, de ezek szerint nem sokat számít :/


Szavot vettem a tanácsotokra és ki is próbáltam, most kíváncsian várom, hogy visszajön-e a penész. Egy bajom volt vele, hogy a sok szellőztetés ellenére elég erős hipó szag maradt a szobában.


Szellőztetni csak reggel munkába menet előtt tudok és este ha hazajöttem.


Nekünk van felszerelve több ablakon is arimeo rejtett ablak szellőző-höz hasonló szellőző nyílás de sajnos nem segített :(


Az általatok ajánlott HG Penész és nedvesség okozta foltok eltávolítására szer is ígéretesnek tűnik, meg is rendeltem!


Szóval köszönöm a segítséget, majd jelentkezem az eredményekkel! :)

2020. febr. 6. 08:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!