Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Penészedésre hajlamos párásodó...

Penészedésre hajlamos párásodó lakásra bármi megoldás?

Figyelt kérdés
15 éves lakásba költöztem pár éve, első emeletre. Nagyon jó állapotú, újszerű lakás, de sajnos nagyon hajlamos a párásodásra, ami miatt a szobák kifelé eső sarkai a padlónál és fent a sarkokban (ahol nincs mellette másik lakás, hanem kívül a ház széle felé kertre néz) idővel elkezd bepenészedni, főleg télen. 3 éve lakom itt és mindennel próbálkoztam, folyamatos harcot folytatok a sarkokban megjelenő fekete penészfoltok ellen. Próbáltam állandóan szellőztetni, eleinte vettem minden szobába kettő ilyen műanyag dobozkát, amibe párnácskát vagy korongot kell cserélni és gyűjti a dobozka aljába a vizet, még az ablakok alját is átfurattuk és szereltettünk szellőző nyílást ahol folyamatosan süvít be a levegő és végül vettem drága páraelszívó gépet ami egész nap megy és nap végére több liter vizet gyűjt a tartályába de sajnos semmi sem használt. Pár hét elteltével újra megjelennek a sarkokban a penészfoltok, amiket Mellerud penészölővel befújok, aztán szivaccsal óvatosan eltávolítom, de ezzel mindig a festéket is lehozza, utána létrával nekiállok visszafesteni fehérre a fal sarkait és ez a művelet ismétlődik havonta. Valaki tapasztalt hasonlót, van erre bármi végleges vagy időszakos megoldás, ötlet? Vagy bármi szer, kezelés ami késlelteti a penész képződést?

2020. febr. 3. 09:46
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
nekem hasonló a probléma..kissé távolabb húztam a szekrénysort a faltól,és időközönként oda irányítom a nyáron használt ventillátort,legalább hétvégenként.persze jó fűtés kell hozzá,mert ezt tényleg hőhíd okozza.nálam akkor kezdődött amikor ablakot cseréltem.
2020. okt. 25. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
0%

Sajnos a páralecsapódást és penészedést a házak utólagos hőszigetelése okozza.

Egy műanyagdoboz meg nem tud átszellőzni.

2020. okt. 26. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 PéterPálka ***** válasza:
12-esnek: Már megbocsáss de egy hülyeség amit írtál. Az utólagos hőszigetelést kívül csinálják, és éppen a hőhidak megszüntetése a feladata. Ettől sosem fog penészesedni egy lakás. Ott valamit nagyon elba@@tak, ahol ezután jelenik meg a penész.
2020. nov. 22. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 PéterPálka ***** válasza:
Egy 15 éves, szakszerűen megépített épület nem penészesedhet. A lehetséges oka nagyon sokféle lehet, de a lakásban folyó tevékenység, és az épület kialakítása, amit először elemezni kellene. A páramentesítők, penészölők csak tüneti kezelések. Az okot kell kideríteni, és akkor lehet a megoldási lehetőségeket számbavéve eldönteni a megoldást. Sajnos nagyon kevés az igazán jó szakember az ilyen probléma megoldására. Távolról sajnos ennél többet nem lehet mondani.
2020. nov. 22. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Menekülj.
2020. nov. 23. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!