Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mi értelme van egy kis, főző...

Mi értelme van egy kis, főző edényből átrakni a kaját egy másik edénybe, ha még bőven elfér a hűtőben?

Figyelt kérdés

Tehát, az ember főz egy adott, kis mennyiségű kaját.

Az edény még bőven befér a hűtőbe, ennek ellenére valaki átrakja egy másik edénybe (egy műanyagba).Műanyag bemegy a hűtőbe, a kis főzőedény meg megy a mosogatóba.

Ja és nem paprikás ételről van szó, ami annyira megfogná az edényeket.

Mégis,mi értelme van a szükségesnél több mosatlant "gyártani"? (Az adott főzőedény már nem kell, nincs további főzés,sütés a nap folyamán, nagy eséllyel másnap se.)


2020. febr. 16. 02:09
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
71%
Én csak akkor rakom át, ha máshogy nem fér el. Minek mosogatnék duplán??
2020. febr. 16. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
72%
Én sem rakom át másba, ha befér a hűtőbe. Sőt az egyik válaszolóval ellentétben mindig abban tálalom a kaját, amiben főztem. A chipset, kekszet sem teszem ki tálba, csak nagyon ritkán, ha el kell osztani valamiért a gyerekek között. Utálom a pazarlást és igen egy plusz tányér, edény elmosogatása is víz és idő pazarlás.
2020. febr. 16. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
80%

"ételt nem teszünk az asztalra abban, amiben főtt. Alap."

Lábost, fazekat, tepsit tényleg nem illik az asztalra tenni még manapság sem, de egy jénait már simán, sőt, ha lehet, direkt abban illik az asztalra tenni a levest, hogy tovább forró maradjon a vendégnek. Ez az illemszabály akkor volt fontos, amikor még nem voltak elterjedve a mindenféle hőálló edények, meg amikor még kemencéből kerültek elő az edények, így kormosak is lehettek kívül, nem lett volna szép összekoszolni velük a fehér (vagy akármilyen színű) abroszt. Manapság már más szempontok fontosabbak, pl. a környezet védelme azzal, hogy nem gyártjuk fölöslegesen a mosogatnivalót.

2020. febr. 16. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
67%

Ma főztem egy nagy fazék ragulevest, egymagamra. Ma eszem belőle kétszer, így elfogy a negyede. A maradékot átteszem egy közepes fazékba. Holnap eszem délben, ami megmarad, átöntöm egy kicsi fazékba. Estefelé még úgyis rájárok, úgyhogy ami az alján marad, megy egy kis műanyag tálba. Így folyamat mosogatok.

A frászt... nehogy komolyan vegyétek, jól el van az a nagy fazékban:)

2020. febr. 16. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Akkor mégse gondoltam olyan rosszul, hogy az ilyesfajta tett nem éppen jó.

De itt hiába, hiába kicsi az edény (valami 3literes vagy annyi se) lett használva a kajacsináláshoz, már később hallottam, ahogy kapargálják át egy másik edénybe, ami mondjuk csak 2 literes és már nem főzőedény. Nagyságilag kissé kisebb, de ma se lett használva az az edény, csak elmosva. Tehát, még ezt se lehetett felhozni.

Sokszor ez a helyzet, hogy meglesz csinálva egy adott kaja, aztán aznap megy a kapargálás.

Volt, hogy nagyobb edényt beraktam a hűtőbe, akkor ki lett véve, jött a kapargálás. Pedig direkt rajtam be hűtőbe úgy, abban az edényben, de hiába.

2020. febr. 16. 22:17
 16/17 anonim ***** válasza:
54%
Én mindig abban az edényben rakom el amiben főtt, kivéve ha kell a lábas valami mást főzni, vagy a hűtő úgy tele van, hogy nem fér be, csak egy másik edényben. Semmi értelme amúgy átrakni, csak pazarolsz, fölöslegesen mosogatsz stb. Dehát ahány ház, annyi szokás...
2020. febr. 16. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

Én azért szoktam ezt csinálni, mert:

- helykihasználás - általában nálam is elférne a nagyobb edény, de miért foglaljak több helyet, ha elég lenne kevesebb is?

- a főzőedényt könnyebbnek találom elmosni frissen, nem pedig 2-3 nap után, mikor már belekötött a cucc

- a fém főzőedényt nem tudom mikrózni, innentől kezdve mindenképp át kell rakni majd másba, akkor pedig inkább hamarabb, mint később (lsd. előző pont)

- nem szeretem a lábasok látványát a hűtőben, "nem oda való"

- a dobozok általában jobban lefedhetőek

2020. febr. 17. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!