Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » 3 hete költöztünk, hol kezdjek...

3 hete költöztünk, hol kezdjek neki a lakásnak?

Figyelt kérdés
Jelenleg úgy nézünk ki, mint egy raktár. :D Egyik-masik helyiségben halomra állnak a dobozok, zsákok. A konyhában, spájzban olyan átláthatatlan minden, hogy a sót is keresnem kell. Minden tiszta por: nyílászárók, padló, bútorok. A ruháink össze vissza. Szóval értitek, baromi nagy a káosz. Fogalmam sincs hol érdemes ennel nekifogni, hogy lenne logikus. Gondoltam arra, h a mosassal kezdek, de ebben a nagy koszban van értelme tiszta ruhákat teregetni? De koszosan sem lehetünk... Mit tegyek, ti hol kezdenétek?:D Egy 60 nm-es lakásról van szó. Egy romhalmaz az életem jelenleg. :'D
2020. febr. 25. 08:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Elöször is egy helyiséget ki kellene takarítani, meg a konyhát/fürdöszobát. Értelmszerüen ezekben nem lehet semmi "lerakat" közben.

Utána kezdd el bepakolni a konyhát, minden szekrényekbe menjen, természetesen tisztán.

Ugyanez érvényes a spájzra, oda is mindent a helyére tegyél.

Ahol lehet, takaríts össze, portalanítsd, mosd le meg föl, amit lehet, a különbözö cuccokat meg tedd egy helyiségbe, de lehetöleg rendszererve - konyha, hálószoba, fürdö, stb szerint.

Egy szobát rendezz be hálónak, ott lehet normálisan aludni, adagonként kimosott ruhákat ott megszárítani és mindjárt a szekrényekbe rendezni.

Mindig egy-egy doboz/csomag cuccot vegyél elö, takarítsd le/mosd el, és tedd mindjárt helyre.

2020. febr. 25. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszod, ment a zöld. Fuh, akkora rendetlenség van, hogy félek belekezdeni. :'D Egy órája csak le fel jarkalok a dobozok között, de még egyet sem nyitottam ki. Pedig itt vagyok ma egész nap, kellene valamit haladni. :D
2020. febr. 25. 08:39
 3/13 A kérdező kommentje:
Elkezdtem a ruhás részleggel, mert sztem már büdösen járunk. xD Próbáltam fejben gyorsan rangsorolni, és végülis a kaspók, virágállvány, mindenféle kiegészítő letakaritasa ráér, de elég sokat kell menni ügyeket intézni, és büdösen csak nem járhatunk. xD Úgyhogy elővettem a tisztasági és ruhás dobozokat, ruhaállványt stb. :D
2020. febr. 25. 08:46
 4/13 anonim ***** válasza:
69%
Be sem költöztem volna egy koszos lakásba. Az az alap, hogy kitakarítok előtte, és utána költözéskor minden mehet is a helyére. De ha három hete képes vagy ebben élni akkor....
2020. febr. 25. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
84%
ilyenkor még kipakolás előtt, de ideális esetben még az üres lakást, jól ki kell takarítani.
2020. febr. 25. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Mi is most költöztünk, átérzem!

Nekünk az volt az első, hogy a fürdőt és konyhát rendbe tettük. Ami azt jelentette, hogy alapos takarítás, majd az oda való cuccokat elkezdtük kipakolni, rendezgetni. Közben azért a hálószobát is normalizáltuk. Vannak beépített szekrények, oda is elkezdtük bepakolni a dolgokat. Aztán szépen, lassan jött a többi.

Szerintem érdemes egyszerre egy dologgal foglalkozni. Ne kapkodj bele ebbe-abba.

2020. febr. 25. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Egyeseknek fel sem merül, hogy nem mindenki tudja megoldani azt, hogy be se költözzön x ideig??? Annyira könnyű dobálózni ezzel, hogy nah én oda se mennék, amíg nem patyolat. Tudod, teljes munkaidős állás, rengeteg intézni való, közbejött betegség miatt, azért a 3 hét nem arról szólt, hogy 0-24 ben csak itt voltam a lakásban, és takarítottam. Néha jó, ha volt egész egy délutan!!!-.- Akkor pedig szintén akadt fontosabb: mindig jött valami szakember ezt azt megnézni, megbeszélni. Gondolhatod 1 óra alatt meg mire lehet haladni... Nah mindegy. Tanácsit kérni meg nem hiszem, hogy sírás, ahogy itt írta egyikőtök. Istenem, de nem értem ezt az internet való agressziót...

Mindenesetre elsőnek és utolsónak nagyon köszönöm, ment a zöld, a többiek pedig magukra vessenek a rosszindulatukkal...

2020. febr. 25. 09:49
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Én a fürdővel kezdenék, utána konyha majd a háló. Nappali, meg egyéb ilyen közös helyiségek ráérnek apránként. Kitartást!
2020. febr. 25. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

A veszekedös válaszolókkal ne foglalkozz, ök a "mi mindent jobban tudunk és tökéletesek vagyuk" tipusú valakik, akiknek az az örömük, ha beleköthetnek másokba.

Kaptál jó ötleteket, ezekkel foglalkozz és szép lassan tegyed rendbe a lakást, nem hajt senki.

Nem írtad, hogy egyedül költöztél vagy családdal, öket is bevonhatod a rendrakásba.

Ha meg valaki beszólna a környezetedböl, akkor nyugodtan mondd nekik, hogy szabad segíteni, ha annyira ráérnek kritizálni.

Csak nyugodtan haladj és ne foglalkozz a hülyébb emberekkel.

2020. febr. 25. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Mi úgy költöztünk be, hogy szombaton nagytakarítottunk felújítás után. Vasárnap segítettek pakolni a barátaink. Nyilván azzal behordtuk a mocskot, használták a mosdót stb., de a nagyját már megcsináltuk addigra. Amikor már minden bent volt az amerikai konyha közepén, apu maradt segíteni összeszerelni a páromnak az ágyunkat, hogy legyen hol aludnunk. Este volt már és emlékszem, amikor mindenki elment, én leültem a kanapénk egyik elemére (mert ugye az is szét volt szedve) és bőgni tudtam volna, ahogy körbenéztem. Hirtelen olyan idegen volt minden és annyira távolinak tűnt, hogy OTTHON legyen belőle.

Másnap munka után nekiálltam újra kitakarítani a hálót és a gardróbot, letörölni, kitörölni a szekrényeket. A ruhákat kivettem a nappaliban a zsákokból, bőröndökből és úgy összehajtva sorakoztattam az ágyra. Nem láttam szükségét annak, hogy mindet kimossam, mert néhány nappal előtte vettük ki őket a szekrényből a régi helyünkön. Így a két szoba tisztává vált már második estére. Ajtó becsuk teregetni így már volt hol és másnap este megcsináltam az amerikai konyhát is. Tiszta lett, elkezdtem kipakolni a konyhás dobozokat, ládákat. Próbáltam logikusan mindennek helyet keresni.

Aztán egy csomó cuccunk dobozban maradt, mert elfogyott a szekrény... :D

Vettünk a fürdőbe is, a nappaliba is, a hálóba is ezt azt a következő hétvégén és 1-2 hét alatt elkoptak szépen a halmok. Közben ahogy mászkáltunk és vittük a koszt, mindig újra takarítottam. Ez sajnos máshogy nem megy. Az fontos, hogy ahol takarítottál, oda a zsákokat, dobozokat már ne vidd be, csak a tartalmát. Mi így nagyjából 1 hónap alatt belaktuk, de 2 év után volt igazán minden a helyén, és akkor már azt tudtam mondani, hogy bármit mondasz, tudom hova kell érte benyúlni. :D Kb. ennyi idő kellett, hogy igazán otthonomnak érezzem, ne csak egy lakásnak, ahova aludni járunk. Kitartás és rengeteg munka. Ha csak ülsz felette, akkor már a természetesen képződő por is ellep 3 hét alatt. Nálunk legalábbis. :D

2020. febr. 25. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!