Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mitől van bűz a wc-ben?

Mitől van bűz a wc-ben?

Figyelt kérdés

Nyáron csináltattunk új fürdőt, és wct.Eddig nyitva volt a wc ablak, de most a hidegben becsuktam, és iszonyú pöce szag van bent.Raktam a tartályba tablettát, a kagylóba illatosítót, sőtt elektromosa illatosítt a konektorba, és még most is érzem.Megőrülök.

A mester azt mondta bűzelzáró van bent nem lehet azzal gond.Akkor mivel van??


2008. nov. 21. 18:26
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
65%

Szia!

Hát így a távolból talán arra tudok tippelni,hogy a pasik a családba kicsit mellé pisiltek és felszívta a szőnyeg,esetleg kicsit eláll a wc csésze a helyéről.Sajnos több tippem nincs:(

2008. nov. 21. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
26%
Azoknak akik leszavaztak:Na ha okosabbak vagytok miért nem írtok?Ha rossz az én véleményem,Ti miért nem írjátok le a jó választ?érthetetlen.INDOKLÁST!
2008. nov. 21. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
92%
A víztakarékos tartály is lehet az oka. Sokan nem veszik a fáradságot, hogy tényleg rendesen átöblítsék a wc-t, hanem csak húznak rajta egyet 1-2 másodpercig, amitől eltűnik ugyan a termék, de nem annyira, hogy ne kifelé párologjon. És ha már párolog, akkor lerakódik a csempére, meg mindenhová, és persze szaglik a levegőben, akkor sikálhatod a kagylót, az nem segít rajta.
2008. nov. 21. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
89%

Szia:)


Én a minap inditottam hasonló problémával egy kérdést!


http://www.gyakorikerdesek.hu/otthon__hazimunka__98877-ma-mi..


Itt is adtak egy-két tanácsot!

Meg le is irtam mi volt nálunk a gond :D A kiscicánk az összefolyóból vagíy bűzelzáróból nem tudom hogy hivják pontosan valami dugót kikapart!És azért volt iszonyat büdös!Nézd meg nem e az a gond nálatok is!

2008. nov. 21. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
93%
Előttem írónak a kérdésére tényleg hasznos válaszok érkeztek, nézd át, és első lépésben a bűzelzárót töltsd fel vízzel.
2008. nov. 21. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a következő okai lehetnek:

-Az említett padlóösszefolyóbol hiányzik a dugó(ha elveszett tehetsz helyette pezsgősdugót)

-Egy használaton kívül lévő szifonból(mosdó, padló összefolyó, zuhanyzó, kád) elpárolgott a víz és nem zárja le a bűz útját(folyass vizet minden lefolyóba)

-Ami nálunk is történt:lerakták a wc-t és belül a csövek találkozásához nem tettek tömitést(nem szilózták körbe a wc csövét mielőtt beledugták a lefolyóba)akármilyen hihetetlen de a porcelán átengedi a bűzt(ezt egy vizestől hallottam)

2008. nov. 21. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.Ha a bűzelzáró lenne a bibi akkor a fürdőben is bűz lenne nem, mivel ott van a padlóösszefolyó??Ha nem jól gondolom írjatok nyugottan.Nincs pasi a lakásban, így az is kizárva, hogy mellépisilnek.Már a tartályba is raktam fertőtlenítő illatosító tabit, így minden alkalommal tiszta jó illatú víz folyik ki.Tanácstalan vagyok.
2008. nov. 22. 11:54
 8/17 anonim válasza:
100%

Szia!

Nálunk az volt a baj,hogy a perem alatt a kis lyukak,ahol jön a víz,az egy légtérben volt a szennyvíz elvezetővel.Magyarán selejt volt a WC.:(

A férjem bedugaszolta a lyukakat,így most csak az első részén öblít.A problémánk megszűnt!

Ha van víz benne,ami elzárja a bűzt,akkor ezt nézd meg.

2008. nov. 22. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim válasza:
100%
Szia!Olvastam az eddigi válaszokat,mindegyik hasznos és van bennük igazság!Nem tudom nálatok mennyire kemény a víz,de elég egy kis vízkő lerakódás ahol megtapad a trutyi.A perem alá is használj vízkőoldót,meg fertötlenítőt nyomd alá hagyd állni úgy is kihozza,de rásegíthetsz szivaccsal,húzd alatta körbe,meg fogsz lepődni,ill.ahol lefolyik az emberi termék onnan a vizet ki kell merni,az csak annyi,hogy azt a rongyos felmosó fejet mártogasd bele,csavard ki míg száraz nem lesz a wc és ott is úgy szárazon vízkőoldo,vagy fertőtlenítővel locsold be hagyd állni,wc kefével megdörzsizheted a biztos hatásért,majd mehet az öblítés.
2008. nov. 23. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, kipróbálok mindent amit írtatok, és remélem valami beválik, nem adom fel.Köszi tényleg!!
2008. nov. 23. 09:09
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!