Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Fűtés szezonon kívül (tavassza...

Fűtés szezonon kívül (tavasszal, nyáron, ősszel amikor nem fűtünk) tényleg nyitottan kell hagyni a kandallók, kályhák, sparheltek ajtaját?

Figyelt kérdés

Úgy hallottam, kell, hogy szellőzzenek a fűtőeszközök, amikor használaton kívül vannak. Ez igaz? Tényleg nedvesedhetnek, penészedhetnek máskülönben?


Tavaly volt olyan, hogy pár hónapig zárva volt, és csak utána nyitottam ki nyáron.


Vagy felesleges a kinyitás? Netán káros?



2020. ápr. 2. 21:40
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Egy kis huzatot nem árt biztositani.
2020. ápr. 2. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Értem. Állandó jelleggel javasolt nyitva hagyni? Vagy csak napi 1-2 órára? Vagy miként?
2020. ápr. 2. 21:58
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Soha az életben nem hagytam még nyitva az ajtaját, és nem is hallottam ilyesmit.
2020. ápr. 2. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Már hogy penészedne, amikor a nedvesség elpárolog hő hatására?
2020. ápr. 2. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Jó esetben akkor is szellőzik, hacsak nincs légmentesen lezárva a kéményetek. De még én se hallottam ilyenről, hogy szükség lenne rá. Viszont a füstjáratokat a kályhákban, csövekben, kéményekben alaposan ki kell tisztítatni.
2020. ápr. 3. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nincs abban mi penészedjen és párásodjon. A levegő így is jár benne. Sohasem hallottam ilyesmiről. Fűtési időszak végén kitisztítja az ember amit lehet(koromtól, kátránytól), oszt kész. Őszog elvan felejtve.
2020. ápr. 3. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Amikor kint melegebb van mint bent elvileg megszűnik a kémény természetes huzata. Szóval akár nyitva is maradhat.
2020. ápr. 3. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
8 eve hasznalok cserepkalyhat, minden nyaron csukva van. Soha nem peneszedett, nem is ertem, mi tudna ott peneszedni. A hamu? A samott tegla? :DDDD
2020. ápr. 3. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

De még ha esetleg maradna is benne bármi, ami penészedik, az miért baj? A kályhának nem lesz tőle baja, a lakásba bejutni nem tud a penészspóra (tekintve hogy normális esetben a kémény felé cúgol), amikor meg legközelebb majd begyújtasz, akkor meg úgyis kiég belőle minden.

Ebből ne csinálj problémát, nyugodtan hagyhatod zárva az ajtaját egész novemberig, vay ameddig csak akarod.

2020. ápr. 3. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, jöhet még meglátás.
2020. ápr. 4. 21:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!