Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Más is érzi úgy néha, hogy...

Más is érzi úgy néha, hogy teljesen értelmetlen a takarítás?

Figyelt kérdés

Minden nap takarítok mégis azt érzem, hogy folyton kupi van...Mostanában a karanténhelyzet miatt itthon vagyok, van is időm takarítani, viszont folyton azt érzem, hogy semmi értelme...főleg hétvégén amikor a párom is itthon van, akkor főleg nem látom értelmét, mert ugye ő is szerelget, csinálgat ezt azt , szétszórja a dolgokat és egyáltalán nem látszik, hogy takarítottam, illetve amint nekiállok főzni, már megint kupi, estére vacsorázunk megint kupi és sokszor este már elegem van az egészből...

nem tudom mit csinálok rosszul, bár az igaz hogy nálam a rend fogalma valószínűleg teljesen más mint másoknál.

Talán az a baj, hogy nincs elég helyünk ahova el lehetne pakolni a dolgokat.

A szekrényekben gyönörű rend van, viszont mivel nincs hely a cipőknek (páromnak legalább 40 pár cipője van, nekem max 10 és én vagyok a nő!! ) ezért már külön szatyrokba illetve bőröndbe pakoltam a többi cipőt ami nem fér el, viszont azok meg egymás mellett állnak a folyosón, mert nincs hely hova bepakolni.

Amúgy nem értem minek ennyi cipő neki, amikor kb 2 van amit húz a többi meg csak van..

Ja nem ő vásárolja, hanem az anyukája, ahogy a rengeteg ruhát is.Folyton vesz neki valamit, pedig hiába mert nadrágokat is hiába van neki 50 db úgyis csak azt a kettőt hordja amit szeret..

hiába van kimosva és élére állítva a szekrénybe, ha ő úgyis abban a kettő megviselt nadrágban jár.

Ha lenne hely hova elpakolni a nem használt dolgokat , akkor nyilván mindjárt úgy látszana, hogy nagyobb rend van.

Van 3 ventillátor, azok is a szekrény tetején vannak tárolva, és utálom őket mert csak porfogók.

Legszívesebben kidobnám őket...

A konyha szintén, mindig nézem, hogy mit lehetne kidobni , mit nem hazsnálunk , mert minden elöl van és ettől hiába tiszta , kupis benyomást kelt.

A takarítóeszközöknek nincs külön hely, ezért azokat a lenti mosdóhelyiségben tároljuk, és ott is kupis látszatot kelt.

Szóval nem tudom, hogy tudnék praktikusabban elpakolni.

Az a baj, hogy ötletem lenne, de kivitelezni nem tudom, mert nem vagyok férfi és nem tudok barkácsolni.

Gipszkartonból pl lehetne olyan szekrényeket, tárolókat csinálni ami praktikus.

Utálom pl a polcokat ami nyitott, mert pl a könyvespolc is állandóan poros, ahogy a fürdőszobai szekrény is konkrétan reggel letörölnöm és estére már ott áll rajta a por, ami meg is látszik...

szóval legszívesebben olyan bútorokat vennék, amik hatalmasak és zártak mert akkor kb semmi nem lenne elöl és akkor úgy érezném, hogy tényleg rend van.

Vásárlni meg már nem is akarok rá gondolni, mert minden hónapban spórolni kell, nem engedhetem meg magamnak, hogy bútórokat vásároljak.

Szóval más is érzi ezt???

Nektek nincs néha elegetek az egész takarításból, házimunkából főzésből stb stb..

soha véget nem érő folyamat és mintha semmi értelme nem lenne..:D

meséljetek már kicsit, legalább jót nevetünk egymáson..:D



2020. ápr. 25. 11:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
51%
Persze, hogy értelmetlen, a kosz mindig újratermelődik.
2020. ápr. 25. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én nem is viszem túlzásba.
2020. ápr. 25. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nálad nem a takarítás a fő probléma, hanem a rendrakás.


Vagy csökkenteni kell a cuccok mennyiségét, vagy nagyobb lakásba kell költözni.


Amúgy vaterán kifoghatsz fillérekért használt szekrényt...

2020. ápr. 25. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

1)

Szabadulj meg minden kacattól!

Lomtalaníts ki mindent, ami bebizonyosodott, hogy felesleges! A férjed 40 cipőjét és az ezer nadrágját is.

2)

Állítsd le az anyóst a vásárlásról, ha nem megy, azonnal add el, vagy ajándékozd el, a lakásba be se vigyed!

(...és ezt közöld is vele!)

3)

A férjedet szoktasd meg, hogy elpakol maga után és a szutykos dolgokat nem a lakásban csinálja.

4)

Nem kellenek új bútorok, a nyitott polcokra lehet rakatni ajtót, bútorlapból, vagy üvegből,

5)

A ventilátoroknak nem kell egész évben a szekrény tetején lenni, amikor max. 3 hónapig van rá szükség.

Én szezon végén megtisztítva, portalanítva belehúzom egy kukazsákba és elteszem következő júniusig.


És hogy a takarítás mennyire nem "értelmetlen", arra csak akkor fogsz rájönni, ha egy hónapig nem csinálod.

Szerintem próbáld ki!

De első lépésben a kacatoktól szabadulj meg szívfájdalom nélkül, mert kupiban nem lehet eredményesen takarítani!

2020. ápr. 25. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Muszáj selejtezni. Jófogás, facebook... ha ingyen vihetőbe rakod, már aznap megszabadulsz tőle. Nálunk is mindig van mit pakolászni, ráadásul két gyerek van, játékokkal és minimum 2-3-szori ruhaméret-változással évente. Úgyhogy olyan, mint hóesésben havat lapátolni :) Van, amikor több ihletem van hozzá, van, amikor akad ennél sürgősebb.
2020. ápr. 25. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Anyukám 25 éve háztartás beli sosem dolgozott nem szorult rá apukám mellett.

Minden este ugy fekszik le hogy hulla fáradt nem szokott panaszkodni viszonylag ritka.

Én 20 éves vagyok 6 éve vagyunk együtt párommal ebből 3 éve élünk együtt.

Mindennap elmondom neki hogy ezt nem lehet bírni és hogy anyu te ezt hogy birtad még plusz 4 gyerekkel? Anyu nevet egy jót és azt mondja hogy azért mert szeret(ett) minket meg hogy miattunk..:)

Örülök hogy nem vagyok ezzel egyedül:D nekem párom sokat besegít mosogat, fel mos fel seper amikor meg kérem vagy csak magától. Néha nekem is van aza pont amikor be hisztizek hogy vegyünk már műanyag tányért utána kidobom és lesz@romxddd

Mosogatógépre gyűjtünk egyenlőre..:D

Anyu tanácsokat add de volt hogy ő is kifakadt és panaszkodott hogy mint egy rossz mókus kerék :D

De én néha szeretem mióta eszemet tudom anya akarok lenni és úgy élni mint anyu háztartást vezetni gyereket nevelni. Csak abba nem gondoltam bele hogy ez egy 24 órás munka. :)

2020. ápr. 25. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
#6os vagyok ami még lemaradt, selejtezni fél évente kötelező nekem anyu így tanította minden olyat ami útba van egy zsákba nem írod rá mi van benne ha fél évig nem nyulsz hozzá akkor kuka főleg ez ugye ruhákra és cipőket vonatkozik.
2020. ápr. 25. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

az az igazság , hogy én rengeteg minden kidobálok, főleg hogy már 3* költöztem így meganultam, hogy rengeteg felesleges dolgot halmozunk fel, szóval tulajdonképpen nekem már alig van olyan dolgom amit nem hazsnálok.

És megtörtént idén az is ami eddig még soha, egy olyan dolgot is kidobtam amire utána nagy szükségem lett volna ( egy tankönyv) amről azt hittem, hogy már nem fog kelleni..:D

szóval igazából innen tényleg a helyhiány okozza.

Nagy a lakás viszonylag 2 szoba +nappalis viszont össz vissz 2 szekrény van ami fullon van és ráadásul a saját ruhányszekrényembe pakolom az ágyneműket is amire nappal nincs szükség.

Szóval már semmi nem fér el benne úgy, hogy nemrég 4 hatalmas szatyor ruhát dobáltam ki.

A párom szekrénye szintén tele van.

A konyhai dolgokat tulajdinképpen használjuk, csak elöl vannak, mert már nem férnek el a szekrényben.

Oda is kellene még egy zárható szekrény.

Illetve a páromnak vannak szerszámai, faanyagok stb stb, azokat próbáltam eldogdosni.

Amúgy mondom valószínűleg az a gond, hogy számomra más a rend fogalma.

Egy nyaraláson az egyik szintén rendkedvelő barátunk mondta rám, hogy szerinte ez már kicsit beteges , hogy ennyit takarítok még ott is a közös nyaraláson.

Szóval lehet kicsit túlzó is az a rendszint ami nekem megfelelő lenne.

A bezacskózást már én is csináltam, mert volt pár dolog amik csak porosodtak.

2020. ápr. 25. 20:34
 9/11 A kérdező kommentje:

ja amúgy aki írtad hogy dobáljam ki párom cuccait, na azt én nem tenném.

Még soha semmit nem dobtam ki amire nem mondta hogy kidobhatom.

Az ő dolgaihoz nem nyúlok.

2020. ápr. 25. 20:36
 10/11 anonim ***** válasza:

#9

Nem kell akarata ellenére kidobálni a cuccait, hanem együtt átválogatva, hogy mi az ami kell, mi az ami nem.

Mi az amit hord, mi az amit nem.

Mert a leírásodból az jön le, hogy tulajdonképpen az ő használaton kívüli cuccai foglalják a szekrényt és egyéb helyeket.

2020. ápr. 26. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!